ابعاد مبل برای نشیمن و نشیمن چقدر است؟مهم ترین نکته ای که باید در هنگام نقل مکان به خانه جدید یا تزئین اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید این است که مبلمان شما چقدر فضای اتاق نشیمن شما را اشغال می کند. به همین دلیل است که قبل از هر تغییری باید در مورد ابعاد صندلی تحقیق کنید.

فضاهای زندگی شما که برای استراحت، گذراندن وقت با خانواده و کار استفاده می کنید، نه تنها باید کاربردی باشند، بلکه باید احساس خوبی را در شما ایجاد کنند. برای جلوگیری از تاثیرات منفی مبلمانی که بعد از آمدن به خانه خریداری می کنید، ابعاد مبل باید کاملا بررسی شود و انتخاب مبلمان نیز در این راستا باشد.

 

 

خرید مبلمانی که بدون اطلاع از اندازه اتاق نشیمن یا اتاق نشیمن خود انجام می دهید، می تواند باعث شود دکوراسیون شما به ناامیدی ختم شود. برای خرید آگاهانه مبلمان، همیشه باید بدانید که چه مقدار از مبل را می توانید در یک فضای بزرگ جا دهید.

 

در این راهنما که با عنوان فیکا ، آدرس سبک و هارمونی در منازل آماده کرده ایم، به دنبال پاسخ این سوال خواهیم بود که ابعاد صندلی نشیمن چقدر باید باشد. با اطلاعاتی که برای شما گردآوری کرده ایم، می توانید مبلمان را به گونه ای خریداری کنید که تصویر ایده آل اتاق نشیمن شما را منعکس کند.

 

در عین حال می توانید با مطالعه مقاله ما با عنوان ایده های دکوراسیون مبل گوشه ای خانه خود را بازسازی کنید از مطالب وبلاگ ما اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب صندلی راحتی را تکمیل کنید .

اندازه های ایده آل صندلی چیست؟

دانستن ابعاد استاندارد صندلی ها به شما این امکان را می دهد که فضاهای زندگی خود را بهتر تزئین کنید. در حالی که مبل L که در یک اتاق نشیمن کوچک قرار می دهید، اتاق نشیمن شما را تاریک و باریک نشان می دهد، یک کاناپه کوچک در یک اتاق نشیمن بزرگ احساس فضا و ناکارآمدی می دهد.

همیشه باید ابعاد را به خوبی بشناسید تا از بروز مشکلات دکوراسیون جلوگیری کنید. این اطلاعات که برای یک دکوراسیون خوب و منطقه حرکت راحت الزامی است، تضمین می کند که در عین افزایش کارایی اتاق نشیمن خود، از ظرافت به خطر نیفتید.

 

 

بیایید نگاهی بیندازیم به ابعاد صندلی که باید هنگام انتخاب مبل برای اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید.

1. ابعاد ست مبل

 

 

اندازه های ست مبل کلاسیک زیاد متغیر نیست. ارتفاع استاندارد آن می تواند از 75 تا 90 سانتی متر متغیر باشد. با این حال، این نباید مانع از پیدا کردن مبل بلندتر یا پایین تر با توجه به ابعاد اتاق نشیمن شما شود. با در نظر گرفتن عواملی مانند حمل، جابجایی آسان و سطح تلویزیون، می توان انتخاب های کمتری انجام داد.

ست های مبل که از عرض 175 سانتی متر تا 225 سانتی متر متغیر است، گزینه های متغیر زیادی دارد که می توانید متناسب با نیاز خود پیدا کنید.

بعد از اینکه مشخص کردید چه چیزی از نظر ارتفاع و طول نیاز دارید، می توانید خرید صندلی خود را شروع کنید.

مبل راحتی مایر با گزینه های مختلف صندلی می تواند انتخابی ایده آل برای اتاق نشیمن شما باشد.

 

2. ابعاد صندلی L

 

ترجیح داده شده در بسیاری از دکوراسیون های اتاق نشیمن، به ویژه در اتاق های نشیمن با فضاهای کوچک، صندلی های L یا ست مبل های گوشه ای ، هم با ظاهر زیبایی و هم از نظر راحتی که ارائه می دهند، بسیار محبوب هستند. همانطور که از نام آن پیداست، فضایی را در اتاق نشیمن شما نادیده باقی نمی گذارد، زیرا معمولاً در گوشه های سالن قرار می گیرد و به شما این امکان را می دهد که از تمام فضایی که دارید استفاده کنید.

با توجه به طراحی های مختلف ارائه شده توسط افزایش تولید با محبوبیت ست مبل های L، همچنین این امکان را فراهم می کند تا با ارائه سبک های بسیاری که می توانید به خانه خود بیاورید، دکوراسیون اتاق نشیمن خود را راحت کنید.

ابعاد ایده‌آل ست مبل‌های گوشه‌ای که با آن‌ها می‌توانید با ایده‌های خلاقانه‌ای که خلق خواهید کرد، اتاق نشیمن خود را هم کاربردی و هم زیبا کنید، عرضی بین ۲۵۰ تا ۳۲۵ سانتی‌متر دارد. ارتفاع آن باید بین 75 تا 85 سانتی متر و عمق آن بین 75 تا 90 سانتی متر باشد.

ست گوشه Teos ، عضوی از خانواده ست گوشه فیکا ، به شما کمک می کند تا در حین تزئین اتاق نشیمن خود با ماژول های خود، طرح مورد نظر خود را ایجاد کنید. می‌توانید ترکیب‌های مختلفی را امتحان کنید و وقتی مناسب‌ترین طرح را برای اتاق نشیمن خود پیدا کردید، می‌توانید ماژول‌ها را ترکیب کنید و از راحتی لذت ببرید.

 

3. برگرها

 

Berjers یا صندلی راحتی تک، عناصر مکمل ست اتاق نشیمن هستند. از آنجایی که آنها یکی از مهم ترین قسمت های دکوراسیون شما هستند که می خواهید در اتاق نشیمن خود اعمال کنید، جایگزین های زیادی در سبک های مختلف دارند. بیایید ابعاد ایده آل صندلی های راحتی را بررسی کنیم که می توانید با ترکیب آن با ست گوشه یا ست مبل راحتی که قصد خرید آن را دارید به اتاق نشیمن خود زیبایی ببخشید.

عمق برگر باید بین 65 تا 75 سانتی متر، عرض بین 60 تا 70 سانتی متر و ارتفاع بین 80 تا 90 سانتی متر باشد. اگر می خواهید اتاق نشیمن خود را با دو صندلی راحتی زیبا کنید، باید بدانید که بین صندلی هایتان باید 100 سانتی متر فاصله باشد. به این ترتیب ظاهری شیک و بدون برهم زدن فضای نشیمن خود خواهید داشت.

شما می توانید با انتخاب یکی از گزینه های صندلی بال ما با وسایل خود در اتاق نشیمن خود هماهنگ کنید. وقتی ظاهر مدرن و شیکی که اضافه می کنید با راحتی فیکا مطابقت داشته باشد، فضای زندگی شما به مکانی تبدیل می شود که در آن آرامش خواهید یافت.

4. مبل تختخواب شو

 

به لطف راحتی فوق العاده، مبل های تخت خواب شو که در آن می توانید خستگی روز را از بین ببرید و بدن خود را شاداب کنید ، مبلمانی ایده آل برای اتاق نشیمن شما با سبک منحصر به فرد خود هستند. توجه به ابعاد مبل های تختخواب شو که با راه حل هایی که برای مشکلات ذخیره سازی شما ارائه می دهد مورد علاقه شما خواهد بود، راحتی که هنگام تبدیل آن به تخت برای مهمانان شما ایجاد می کند و دکوراسیونی که خواهید داشت بسیار مهم است. ایجاد در اتاق نشیمن به شما احساس راحتی می کند.

با عرض بین 210 تا 240 و عمق بین 70 تا 90 سانتی متر، می توانید بدون شلوغی سالن خود به راحتی عملکرد و زیبایی را اضافه کنید. ارتفاع کف 80 سانتی متری باعث می شود که دستگاه تلویزیون خود را در سطح چشم قرار دهید و تجربه اتاق نشیمن راحت تری را ارائه می دهد.

مبل تختخواب شو فیکا با گزینه های یک، دو نفره و سه تخته تمام نیازهای شما را برآورده می کند. مبل تختخواب شو دو نفره ونرا با رنگ چشم نواز و پایه های چوبی خود نشاط و سادگی را به اتاق نشیمن شما می بخشد.

5. ست مبل مکانیزم ریلکس

 

صندلی های راحتی مکانیزمی که از لحظه شروع نشستن به شما لذت می بخشد و به بدن شما اجازه می دهد تا با آرامش خود را تجدید کند ، ظرافت و همچنین راحتی را به اتاق نشیمن شما می بخشد. بیایید نگاهی به ابعاد ایده آل صندلی های راحتی مکانیزمی بیاندازیم که با راحتی فوق العاده ای که به لطف طراحی ارگونومیک خود ایجاد می کند یکی از ستاره های اتاق نشیمن شما خواهد بود و ظرافت را به ارمغان می آورد.

از آنجایی که ابعاد ایده آل بین 225 تا 250 سانتی متر طول و بین 90 تا 100 سانتی متر عمق دارند، انتخاب صندلی هایی با مکانیزم ریلکس که بتوانید به راحتی آن را با دکوراسیون اتاق نشیمن خود تطبیق دهید به شما این امکان را می دهد که ظاهری پویا و مدرن داشته باشید.

ست مبل والنتین با گزینه های جایگزین خود ظرافت و راحتی را به فضای نشیمن شما می آورد.

 

در حالی که تزئین اتاق نشیمن شما بسیار لذت بخش و سرگرم کننده است، اما اگر به دقت مطالعه نشود، می تواند عواقب بدی داشته باشد. به پایان مقاله ای رسیدیم که در مورد اندازه صندلی برای شما گردآوری کرده ایم تا دچار مشکلات طولانی مدت نشوید.

 

با مقاله ای که به عنوان فیکا تهیه کرده ایم که سبک و هارمونی را در فضاهای نشیمن با هم ارائه می دهد، اکنون می دانید که هنگام نقل مکان به خانه جدید یا تزئین اتاق نشیمن در انتخاب ست مبل خود باید به چه نکاتی توجه کنید.

اگر آماده خرید صندلی بعدی خود هستید، فیکا منتظر شما است تا با طیف گسترده ای از گزینه های خود، تمام نیازهای شما را برآورده کند.

در عین حال مفیدترین پارچه مبل در بین 7 نوع پارچه در وبلاگ فیکا کدام است؟ با خواندن مقاله ما با عنوان، می توانید یاد بگیرید که هنگام انتخاب صندلی به چه نکاتی توجه کنید.

نویسنده: حامد دهنوی