مقالات

دفتر خانه چیست؟ چگونه یک محیط کاری کارآمد ایجاد کنیم؟

مبل تختخواب شو فیکا

با توسعه فناوری های دیجیتال، مفهوم دفتر کار خانگی که امکان کار مستقل از مکان را فراهم می کند، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. از سوی دیگر، پاسخ دقیق به این سوال که دفتر کار خانگی چیست، آسان نیست.

سیستم کار خانگی که مستلزم رعایت قوانین خاص و داشتن احساس مسئولیت است، هنوز هم توسط بسیاری از افراد به عنوان یک روش کار آزاد نامیده می شود. با این حال، در سیستم اداری خانگی، که به معنای کار آزادتر از یک محیط تجاری مانند یک دفتر یا دفتر نیست، برای افراد اهمیت زیادی دارد که برای پایداری خودکنترلی ایجاد کنند.

ما به‌عنوان برند فیکا ، معمار راحتی در خانه شما ،  می‌خواستیم به طور عینی معنای کار در آسایش خانه و مزایا و معایب آن را آشکار کنیم. در این مسیر می توانید سیستم کار خانه اداری را با تمام جزئیات یاد بگیرید و یاد بگیرید که چگونه محیط کاری دفتر خانه را کارآمد کنید.

محیط کار مناسب برای سیستم دفتر خانه تزئین شده برای کار از خانه

سوال در ذهن: دفتر خانه چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، می‌توانیم منطق دفتر خانه را به عنوان یک اصل کاری تعریف کنیم که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به حضور در محل کار از خانه کار کنید. در واقع، بسیاری از کارآفرینان می توانند با ذکر آدرس منزل خود به عنوان آدرس رسمی کسب و کار، پلاک مالیاتی دریافت کنند، از مشتریان خود فاکتور بگیرند، یعنی فعالیت های تجاری خود را به صورت قانونی از منازل خود انجام دهند.

علاوه بر این، مشاهده می‌کنیم که بسیاری از کسب‌وکارها به همراه کارمندان خود به سیستم اداری خانگی روی آورده‌اند یا در روزهای خاصی از هفته در یک دفتر کار خانگی کار می‌کنند. همانطور که از اینجا به راحتی می توان فهمید، می توان ادعا کرد که هر فردی که احساس مسئولیت داشته باشد می تواند به راحتی از خانه با روش دفتر کار در منزل به کار خود ادامه دهد.

با این حال، البته باید بگوییم که سیستم کار خانگی مانند هر موضوعی دارای مزایای بسیاری و همچنین جنبه های منفی بسیاری است. در اینجا مزایا و چالش های احتمالی کار در دفتر کار خانگی آورده شده است…

زنی که به طرز سازنده ای جلوی کامپیوتر کار می کند

مزایای کار در دفتر خانه چیست؟

برای پاسخ کامل به این سوال که دفتر کار خانگی چیست ، بررسی مزایا و معایب این روش کاری پرطرفدار مفید است. بر این اساس، مزایای کار در منزل نسبت به کار در محیط اداری را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • شما می توانید این فرصت را پیدا کنید که از زمان خود بسیار کارآمدتر استفاده کنید، زیرا مجبور نیستید وارد ترافیک اضافه کاری شوید، که به ویژه در شهرهای بزرگ به یک مشکل آشفته تبدیل شده است.
 • نیازی نیست به لباس هایی که در راه رفتن به محل کار می پوشید فکر کنید. با این حال، آمادگی برای جلساتی که از طریق پلتفرم‌های چت ویدیویی برگزار می‌شوند، همچنان به نفع شما خواهد بود.
 • لازم نیست صبح ها برای آرایش یا اصلاح خیلی قبل از ساعت کاری از خواب بیدار شوید. اگر همچنان نیاز به آرایش یا اصلاح دارید، زمان معقولی را به ساعات کاری اختصاص دهید.
 • شما می توانید با لباس های خانگی خود در راحتی خانه خود کار کنید.
 • شما می توانید مقدار قابل توجهی پول پس انداز کنید، زیرا هیچ هزینه بنزین / هزینه خدمات برای رسیدن به محل کار وجود ندارد.
 • این امکان برای کارفرمایان وجود دارد که در اجاره دفتر و پرداخت قبوض مانند برق، آب و گاز طبیعی مورد استفاده در دفتر صرفه جویی کنند.
 • اختلالات تمرکزی که ممکن است از ازدحام کارمندان در محل کار ایجاد شود، در سیستم دفتر خانه مورد سوال قرار نخواهد گرفت. به این ترتیب می توانید برای مدت طولانی تری فرصت کار بی وقفه را داشته باشید.
 • سطح استرس متعادل تر خواهد بود زیرا موقعیت های منفی که ممکن است در محیط اداری با آن مواجه شوید در خانه به حداقل می رسد.

نشستن مادری که با نوزادش جلوی کامپیوتر می نشیند به دلیل اینکه در خانه کار می کند به این سوال پاسخ می دهد که دفتر کار خانگی چیست؟

معایب کار در دفتر خانه چیست؟

وقتی به مزایای دفتر کار خانگی نگاه می کنید، ممکن است فکر کرده باشید که هیچ جنبه منفی وجود نخواهد داشت. با این حال،  موقعیت های منفی زیادی وجود دارد که می تواند در اثر کار در خانه ایجاد شود. اگرچه در ابتدا بسیار راحت است، اما ما فکر می کنیم که به مرور زمان جنبه های منفی کار در دفتر خانه را خواهید دید. لذا مایلیم از قبل این معایب را به اطلاع شما برسانیم. با توجه به این؛

 • محیط خانه به دلیل راحتی نامحدودی که ارائه می دهد، تمرکز بر کار را دشوار می کند. در این مرحله، مهم است که انگیزه کاری خود را بالا نگه دارید و باید روی حفظ نظم کاری خود حتی در خانه تمرکز کنید.
 • حتی اگر به اندازه محیط اداری شلوغ نباشد، حضور خانواده یا دوستان شما در خانه نیز می تواند باعث حواس پرتی شود.
 • اگرچه مشکلات ترافیکی را تجربه نمی کنید، اما صدای ترافیک و صداهای خیابان در خارج از خانه نیز می تواند تمرکز شما را مختل کند.
 • ساعات کار در حین کار ثابت است. به همین دلیل، کارهای ناتمام اغلب در روز بعد معطل می ماند. با این حال، می توان از شما انتظار داشت که برای تکمیل کاری که در خانه هستید، زمان بیشتری صرف کنید. افرادی که می خواهند از این موقعیت سوء استفاده کنند زیرا شما در خانه کار می کنید ممکن است از شما بخواهند که بیشتر وقت خود را به کار خود اختصاص دهید.
 • از آنجایی که خانه شما مکانی است که در آن بیشتر احساس راحتی می کنید، ممکن است هنگام کار احساس خواب آلودگی کنید. اگر نتوانید با این مشکل کنار بیایید، کار شما دچار افت می شود و نظم کاری شما نیز با خطر خراب شدن مواجه می شود.

میز تحریر چوبی

چگونه یک محیط کارآمد برای دفتر خانه ایجاد کنیم؟

اکنون که به سوالات دفتر کار خانگی چیست، کارهای آسان و سخت در یک دفتر کار خانگی چیست، اکنون می‌توانیم ترفندهای کارآمد کار بدون خروج از خانه را بررسی کنیم. علاوه بر این، با در نظر گرفتن پیشنهاداتی که برای شما گردآوری کرده ایم، می توان معایب سیستم کاری دفتر خانه را به حداقل رساند.

برای این کار، اول از همه، ایجاد محیطی که انگیزه شما را برای کار در خانه افزایش دهد، برای شما مفید خواهد بود. میز کاری که به شما امکان می دهد رایانه، نوت بوک، جا خودکار و بسیاری از مواد مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشید، از این نظر این کار را انجام می دهد.

میز تحریر رنگ سفید

شما می توانید با بررسی گزینه های میز که زمینه را برای کار موثر شما فراهم می کند،  مناسب ترین مورد را برای خود به دست آورید . از سوی دیگر، توصیه می کنیم از کشوها استفاده کنید تا اسناد و سایر مواردی که روی میز شما قرار نمی گیرند به طور ایمن نگهداری کنید. علاوه بر این، یکی از منطقی ترین گام ها برای به دست آوردن یک کتابخانه مفید برای قرار دادن اسناد و کتاب های مهم شما خواهد بود  .

فراموش نکنیم که باید روی یک صندلی ارگونومیک بنشینید تا آناتومی بدن هنگام کار پشت میزتان خراب نشود. علاوه بر همه این موارد، توصیه می کنیم در محیطی کار کنید که چنین محرکی وجود ندارد، زیرا تلویزیون می تواند باعث ایجاد مشکل در تمرکز شود.

علاوه بر این،  می‌توانید با نگاهی به محتوای ما با عنوان « لیست جامع خرید مدرسه برای بازگشت به مدرسه داشته باشید.

نویسنده: حامد دهنوی

دیدگاهتان را بنویسید