دگرگونی در فضاهای زندگی: دکوراسیون صنعتیدکوراسیون صنعتی ، یکی از جذاب ترین روندهای دکوراسیون دوره گذشته ، از جمله نمونه هایی است که جلوه های مدرن در فضاهای نشیمن کلاسیک مشاهده می شود.

این روند جدید دکوراسیون که از نیمه دوم قرن بیستم رایج شده است، همانطور که از نام آن پیداست از فضاهای صنعتی الهام گرفته شده است که با بافت شهر همپوشانی دارند.

اما دکوراسیون صنعتی چیست؟ چه عناصر دکوری می تواند سبک دکوراسیون صنعتی را به خانه شما بیاورد؟

لامپ مناسب برای دکوراسیون صنعتی

در این مقاله بهترین نکات برای الهام گرفتن از یک طراحی داخلی که از خلاقیت تغذیه می کند و سرشار از عناصر صنعتی است را با شما به اشتراک می گذاریم و پاسخ تمام سوالات شما در این زمینه را می یابیم.

با خواندن مقاله ما تا انتها می توانید فضای زندگی رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

علاوه بر این، اگر نمونه های دکوراسیون مدرن برای شما الهام بخش در هنگام تزیین فضاهای نشیمن هستند؛ می توانید مقاله ما را با عنوان ایده های الهام بخش برای کسانی که می خواهند یک خانه مدرن را تزئین کنند مرور کنید و پیشنهاداتی که در مقاله خود با شما به اشتراک گذاشته ایم را اجرا کنید.

دکوراسیون صنعتی چیست؟

دو لامپ صنعتی که روی یک میز ایستاده اند

دکوراسیون صنعتی سبک دکوراسیونی است که به تازگی تاثیرات آن را در معماری داخلی مشاهده کرده ایم، هرچند که بیش از پنجاه سال پیش وارد زندگی ما شده است.

می توان به این سوال پاسخ داد که دکوراسیون صنعتی به عنوان یک سبک طراحی داخلی بر اساس تبدیل مکان هایی مانند کارخانه ها، کارگاه ها یا انبارها به فضای نشیمن بر خلاف سایر حرکات دکوراسیون چیست؟

با نگاهی به تاریخچه دکوراسیون صنعتی، اشتباه نیست اگر بگوییم که آغاز آن در انبارها و کارخانه های نادیده گرفته شده در نیویورک رخ داد که از دهه 1950 با فرهنگ منحصر به فرد و جهان وطنی خود توجه ها را به خود جلب می کند.

اتاق خواب صنعتی با دیوارهای آجری

سبک صنعتی که برای اولین بار در تاریخ از طریق پروژه های معماران مقیم ایالات متحده آمریکا در سال 1947 با آن مواجه شدیم، با گذشت زمان رایج شد و به یکی از کاربردی ترین انواع دکوراسیون هم در خانه و هم در محل کار در سراسر جهان تبدیل شد.

دکوراسیون صنعتی که می توان آن را نوعی پروژه تحول نیز نامید، به جای اینکه تنها با عناصر تزئینی تکمیل شود، نشان دهنده ویژگی های مکانی است که در آن قرار دارد.

سبک صنعتی که از اولین دوره پیدایش تاکنون دستخوش تغییرات گوناگونی شده است، به معماری صنعتی کمک شایانی کرده و همچنین محیطی را برای تولید انواع مبلمان برای استفاده در دکوراسیون صنعتی آماده کرده است.

اقلام دکوراسیون صنعتی چیست؟

زنی که پشت میز کار می کند

درست مانند سبک های مختلف دکوراسیون مانند وینتیج، رترو، اسکاندیناویایی، عناصر مکملی نیز در دکوراسیون صنعتی به چشم می خورد.

دکوراسیون صنعتی که در دوره اول پذیرش عموماً در فضاهایی مانند انبارها و کارخانجات ترجیح داده می شد، اکنون نه تنها در چنین مکان هایی، بلکه در مناطق مختلف معماری مانند آپارتمان ها، خانه های مستقل، محل کار و خانه های 1+1 نیز به کار گرفته شده است. .

بر خلاف سایر سبک های دکوراسیون، ویژگی های مکان در سبک صنعتی، عناصر اساسی دکوراسیون را تشکیل می دهد. در این راستا می توان عناصری را که باید در مناطقی که باید مطابق با سبک صنعتی تزئین شود را به شرح زیر فهرست کرد:

  • لوله های تهویه و لوله کشی
  • هسته های قدیمی بخاری
  • آجر و بتن
  • تیرهای کهنه
  • بافت های خشن
  • سقف بلند
  • یک فضای داخلی بزرگ

طراحی اداری مطابق با دکوراسیون صنعتی تزئین شده است

با تکمیل این موارد که باید در فضای داخلی گنجانده شود با ایده های دکوراتیو که از آنها الهام می گیرید، می توانید فضاهایی را که برای سبک صنعتی رویاهایتان مناسب تر است ایجاد کنید.

بنابراین، پیشنهادات تزئینی که الهام گرفته از سبک صنعتی را برای فضاهای نشیمن شیک راهنمایی می کند چیست؟ پاسخ این سوال را می توانید در ادامه مقاله ما بیابید.

از سوی دیگر، برای پاسخ به سوالات خود در مورد فنگ شویی که یکی از آموزه های محبوب و پرطرفدار در دکوراسیون منزل است، می  توانید مقاله ما را با عنوان 7 پیشنهاد دکوراسیون برای فراوانی در خانه با فنگ شویی مطالعه کنید.

پیشنهادات دکوراسیون صنعتی که می توانید از آنها الهام بگیرید

با بررسی پیشنهادات ما برای تغییر دکوراسیون منزل مطابق با سبک صنعتی، می توانید ایده هایی را که برای بافت کلی خانه شما مناسب تر است را زنده کنید و سبک صنعتی را به فضاهای زندگی خود اضافه کنید.

دیوارهای بتنی و آجری

کاشی دیوار

مهمترین نکته ای که باید در مورد فضاهای صنعتی بدانید این است که این فضاها باید در حین تزئین طبیعی بودن خود را حفظ کنند.

اگر قصد دارید آپارتمانی را به سبک صنعتی تزیین کنید، آوردن عناصر صنعتی به فضای زندگیتان مفید خواهد بود.

در این راستا می توانید دیوارهای خانه خود را با آجر بپوشانید و به آنها کمک کنید تا با سایر وسایل تزئینی یکدیگر را تکمیل کنند. علاوه بر این، استفاده از بتن در میان رایج ترین عناصر در مناطق صنعتی خودنمایی می کند.

دیوارهای بتنی گچ شده که از زبری خود محافظت می کنند و دارای تغییر رنگ هستند، می توانند بعد جدیدی به دکوراسیون خانه ببخشند.

خاکستری و سایه های آن

مبل خاکستری

هنگامی که نمونه‌های دکوراسیون صنعتی بررسی می‌شوند، مشاهده می‌شود که تن رنگی که به عنوان رنگ غالب ترجیح داده می‌شود، عموماً خاکستری است.

به همین دلیل رنگ هایی که باید در دکوراسیون منزل یا محل کار استفاده شود باید خاکستری و تن های آن باشد.

علاوه بر این، خاکستری، بورگوندی؛ می توان آن را همراه با رنگ های مکمل و قاطعانه مانند سبز استفاده کرد.

می توانید یک پالت رنگ خاکستری را در مبلمانی که انتخاب کرده اید بگنجانید و برای افزودن رنگ به رنگ های خاکستری می توانید با انتخاب رنگ هایی مانند شرابی، سبز، زرد در اکسسوری های مکمل مانند فرش و بالش، کنتراست شیکی ایجاد کنید. یا روی دیوارهایت

به عنوان مثال،  هنگام تزئین اتاق مطالعه خود، می توانید میز اداری پان را انتخاب کنید که یکی از ترجیحاً مبلمان اداری فیکا است  و می توانید دیواری را که میز جلوی آن قرار می دهید با آجر یا کاشی بپوشانید.

جزئیات فلز و چوب

چهارپایه های بار با پایه های فلزی

چوب که مهمترین نماینده سبک روستیک است و فلز که اغلب در دکوراسیون مدرن ترجیح داده می شود نیز از ملزومات سبک صنعتی است. در این راستا به شما توصیه می کنیم مبلمان چوبی غنی شده با جزئیات فلزی را انتخاب کنید.

اندازه های ایده آل میز برای کارکرد موثر چیست؟

مبلمان چوبی که طبیعی بودن خود را حفظ کرده و حاوی هزاران تن است. به خانه شما گرما می بخشد.

داخلی صنعتی

مدل چستر فیلد فیکا، که در آن خطوط یکپارچهسازی با جزئیات مدرن در کنار هم قرار می گیرند، می توان به عنوان نمونه ای از مبلمان که دکوراسیون صنعتی را زنده می کند. یا مبل سه نفره پاندا که با پایه های فلزی خود متمایز می شود، می تواند برای فضای داخلی که دکوراسیون صنعتی بر آن حاکم است ایده آل باشد.

اگر می خواهید سبک صنعتی را در آشپزخانه خود بگنجانید، سیستم های قفسه بندی فلزی و کابینت های فلزی تکمیل شده با چوب پیشنهاد کاربردی مناسبی برای سبک صنعتی خواهند بود.

عناصر روشنایی صنعتی

محصولات نورپردازی مناسب برای دکوراسیون صنعتی

انتخاب محصول نورپردازی مناسب در داخل خانه برای برجسته شدن نوع دکوراسیون حیاتی است.

پرکاربردترین محصول نورپردازی در فضاهای صنعتی، لامپ های برهنه است.

علاوه بر این، نورهای نقطه ای را می توان به عنوان نمونه ای از عناصر روشنایی نشان داد که می توانند در نقطه نورپردازی فضا ترجیح داده شوند.

از سوی دیگر، لامپ‌های آویز، از جمله نورپردازی‌هایی هستند که در مکان‌هایی که سعی می‌شود سبک صنعتی منعکس شود، بیشتر می‌بینیم، چه رسد به اینکه اخیراً اغلب ترجیح داده می‌شود.

در صورت تمایل می توانید با نگاهی به محصولات فیکا  که شامل محصولات تختخوابشو می شود، مناسب ترین را برای فضای داخلی خود بیابید.

مبلمان و لوازم چرمی

مبل چرمی که جلوی دیوار ایستاده است

درست مانند چوبی که طبیعی بودن خود را حفظ می کند، چرم کهنه یکی از محبوب ترین نمونه های تزئینی در دکوراسیون صنعتی است.

صندلی راحتی چرمی، جا روزنامه و مجله یا پاف از وسایل ضروری در فضاهای نشیمن صنعتی است.

مبلمان چرمی که در دکوراسیون صنعتی استفاده خواهید کرد; همچنین می توانید مراقب باشید که به سبک کلاسیک و وینتیج باشد و مانند فضاهای صنعتی با مبلمان خود به فضای داخلی خود سرزندگی ببخشید.

در این مقاله پیشنهاداتی را برای الهام گرفتن از دکوراسیون منزل و محل کار صنعتی خود آورده ایم. برای انواع مبلمان که مناسب ترین سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی شما هستند، می توانید به آدرس فیکا ، آدرس سبک و هارمونی در خانه ها مراجعه کنید. شما می توانید رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید!

 

نویسنده: حامد دهنوی