اگرچه لوسترها که یکی از مهم ترین قسمت های دکور سقف هستند با ویژگی های نورپردازی و ظاهر شیک خود جلب توجه می کنند، اما پاسخ به این سوال که لوستر راهروی چگونه باید باشد را خیلی ها نمی دانند. در هنگام انتخاب مدل های لوستر باید نکات زیادی را در نظر گرفت که طیف وسیعی از گزینه ها را با طرح های مختلف در اختیار کاربران قرار می دهد که درک های تزئینی مختلف را تکمیل می کند.

در نورپردازی هال، اتاق خواب و غذاخوری خانه ها و همچنین قسمت راهرو و سالن باید همین دقت را نشان داد. بنابراین، لوستر راهرو چگونه باید باشد، چگونه می توانید دکوراسیون خود را با استفاده از لوستر کامل کنید؟

ما به عنوان فیکا ، آدرس جدیدترین مبلمان و هارمونی مد  ، به این سوال پاسخ خواهیم داد که لوستر راهرو چگونه باید باشد و عناصری را که باید هنگام تزئین به آنها توجه کنید را فهرست می کنیم.

همچنین، چگونه لوستر اتاق نشیمن را انتخاب کنیم تا ایده های بیشتری در مورد انتخاب لوستر داشته  باشیم؟ همچنین می توانید نگاهی به محتوای ما با عنوان مدل های لوستر اتاق نشیمن مدرن بیندازید!

نکاتی که در انتخاب لوستر باید در نظر گرفت

روشنایی راهرو روی دیوار

در کل برای انتخاب لوستر مناسب کافی است به چند نکته کوچک توجه کنید. به این ترتیب می توان به روشی بسیار ساده ظاهری بسیار دکوراتیو در خانه خود ایجاد کرد. اول از همه باید به سایز لوستر توجه کنید.

ترجیح دادن یک لوستر بزرگ برای یک اتاق باریک یا اتاق نشیمن می تواند نتایج منفی هم از نظر نور و هم از نظر زیبایی شناسی ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که ابعاد لوستر برای روشنایی کافی اتاق کافی است. در فضاهای نشیمن با سقف بزرگ و بلند می توانید لوسترهای بزرگ و چشم نواز را انتخاب کنید.

یکی دیگر از مراحل مهم در انتخاب لوستر، انتخاب طرح است. در این مرحله، می توانید مفهوم دکوراسیونی را که در کل خانه اتخاذ کرده اید در نظر بگیرید. علاوه بر این، انطباق با سایر مبلمان و لوازم جانبی در محیط، جزییات مهمی است. به عنوان مثال می توانید طرح های حصیری و مدل های چینی نوستالژیک را در دکوراسیون های رترو و وینتج بگنجانید.

برای فضاهای مدرن و آینده نگر می توانید لوسترهای فلزی و روستیک را با خطاهای هندسی ارزیابی کنید. اگر می خواهید فضایی کلاسیک یا روستایی را در خانه خود به تصویر بکشید، می توانید نگاهی به مدل های لوستر با سنگ و زرق و برق که طلا بر آن حاکم است بیاندازید.

روشنایی راهرو چگونه باید باشد؟

نورپردازی راهرو جلوی دکور چوبی

مناطقی مانند هال و راهرو مناطق انتقالی خانه هستند. وجود نور کافی در این مناطق بسیار مهم است. علاوه بر این، راهروها را می توان پیش نمایشی از ظرافت کلی خانه به ویژه در خانه ها در نظر گرفت. به همین دلیل، نورپردازی باید از نظر زیبایی نیز قوی باشد. به همین دلایل می توانید لوسترهای شیک و کاربردی را در قسمت راهرو و سالن انتخاب کنید. همچنین امکان استفاده از یک یا چند لوستر بسته به طول راهرو شما وجود دارد.

برای نورپردازی راهرو ابتدا رنگ نور را مشخص کنید. اگر نوری را ترجیح می دهید که به محض ورود خودنمایی کند، نور سفید برای شما مناسب است. نور سفید به ویژه برای ایجاد کنتراست با دیوارهای تیره و لوازم جانبی دیوار بهترین انتخاب است. اگر می خواهید محیط نرم تری ایجاد کنید، می توانید از نور زرد استفاده کنید. نور زرد نقوش فرش ها و رانرها را شبیه آثار هنری می کند.

لوستر راهرو بزرگ در خانه دوبلکس

یکی دیگر از مراحل نورپردازی راهرو، دیوارکوب ها و چراغ های کف همراه نورپردازی سقف است. اگر فضای کافی در راهرو دارید، می توانید چراغ های کفی سازگار با لوسترهای خود را در گوشه و کنار قرار دهید. به این ترتیب می توانید نورپردازی را بسیار شفاف تر و با کیفیت تر کنید و در عین حال ظاهر بیش از حد خالی در راهرو را از بین ببرید.

مانند لامپ های زمینی، دیوارکوب ها نیز جایگزین مناسبی برای تکمیل دکوراسیون راهرو هستند. تابلوها و اکسسوری های دیواری که در کنار دیوارکوب ها آویزان خواهید کرد از جمله جزئیات ظریفی هستند که خانه شما را شبیه به یک قلعه می کند. به عنوان مثال  ، دکوراسیون سقفی که می توانید با استفاده از تعلیق چرمی فیکا درست کنید، به خانه شما شکوه می بخشد.

سبک ها و ویژگی های لوستر راهرو ورودی

لوستر راهرو با در شیشه ای

لوسترهای زیادی در سبک های مختلف وجود دارد که می توانید برای قسمت راهرو و ورودی انتخاب کنید. در این مرحله، سفارشی کردن محیط های خود با انتخاب های مختلف بسیار آسان است. به عنوان مثال مدل های لوستر مدرن با قفس فلزی از ترندهای اخیر هستند. مدل های سفید، نقره ای، طلایی و مشکی از پرطرفدارترین مدل ها هستند.

گزینه دیگر مدل های لوستر آویز است. این نوع لوسترها که با استایل نازک و مینیمال خود به محیطی ظرافت می بخشند، جایگزین های بسیار خوبی برای تقویت فضای ساده راهروها هستند. برخی از این مدل های لوستر دارای ویژگی هایی مانند کنترل اتوماتیک و کنترل از راه دور نیز می باشند. به لطف این ویژگی ها می توانید سطح نور را به دلخواه تنظیم کنید.

“لوستر راهرو چگونه باید شیک باشد؟” زمینه جایگزین دیگری که به این سوال پاسخ می دهد، مدل های آینده نگر و نامتقارن است. این مدل‌ها به‌ویژه گزینه‌های خوبی برای خنک‌تر جلوه دادن ورودی و راهروها هستند. خطوط هندسی، طرح های صنعتی و بسیاری موارد دیگر از جمله پرطرفدارترین قطعات این گروه هستند.

اندازه های میز ایده آل برای کار موثر چیست؟

چگونه می توانید لوستر راهرو و سایر مبلمان را با یکدیگر هماهنگ کنید؟

لوستر راهرو در خانه با دکوراسیون کلاسیک

گاهی اوقات می توان مبلمان مختلفی را در راهروها و راهروها قرار داد که از نقاط مشترک اتاق های خانه است. به عنوان مثال، یک جاکفشی شیک کنار در، یک کمد پر زرق و برق یا یک قفسه کت که برای آویزان کردن کت و کت استفاده می شود. اگر لوستری را برای راهرو انتخاب می‌کنید، ممکن است بخواهید با سبک و ویژگی‌هایش با سایر مبلمان تختخوابشو همخوانی داشته باشد. برای به دست آوردن هارمونی، ابتدا می توانید یک ارزیابی در مورد مواد و عناصر رنگی انجام دهید.

اگر راهرویی با مبلمان چوبی دارید، می توانید از مواد طبیعی مانند چوب در انتخاب لوستر استفاده کنید. شما همچنین می توانید ظاهر بامبو و طناب را در لوستر خود ترجیح دهید. می توانید مبلمان پر زرق و برق خود را با لوسترهای درخشان و بزرگ و چشم نواز ترکیب کنید. برای داشتن فضایی نوستالژیک، فراموش نکنید که مدل های لوستر ساده، گلدار و رنگارنگ را به لیست خود اضافه کنید.

اگر به تزیینات قومی علاقه دارید، می توانید زنگ های بادی و عینک های لوستر راهرو را امتحان کنید. شما همچنین می توانید از مدل های شیشه ای بی رنگ و رنگی استفاده کنید تا مبلمان شیک خود را با الهام از قومیت ها بسیار زیباتر نشان دهید.

چگونه مدل های لوستر را برای مفاهیم مختلف دکوراسیون ترجیح دهیم؟

لوستر راهرویی در خانه با دکوراسیون مدرن

شما همچنین می توانید مفهوم دکوراسیونی را که بر خانه شما حاکم است در هنگام تزئین راهرو برجسته کنید. در این مرحله، لوستر راهرویی که استفاده می کنید باید برای مفهوم شما مناسب باشد. اگر سبک کلاسیک، آوانگارد یا کانتری را انتخاب می کنید، می توانید مدل های پر زرق و برق و سایز بزرگ را هنگام انتخاب لوستر راهرو انتخاب کنید.

در محیط های مینیمال، انتخاب لوستر راهروی باید از بین مدل های بسیار ساده تر باشد. بدین ترتیب فضای شیک، ساده و بی دردسر محیط با لوستر تکمیل می شود. موضوع مهم دیگر برای دکوراسیون مینیمال، انتخاب آویز یا لوستر مجاور سقف است. اگر می خواهید از نمایشگاه دور بمانید اما زیبایی منحصر به فرد سادگی را کشف کنید، می توانید مدل های لوستر پانل شده در مجاورت سقف را انتخاب کنید. در صورت تمایل، می توانید انتخاب لوستر راهرو را با گزینه های نور نقطه ای بسیار ساده تر کنید.

یکی دیگر از مفاهیم دکوراسیون، دکوراسیون صنعتی است. اگر به این مفهوم دکوراسیون که در آن فلزات، رنگ‌های تیره و طرح‌های بی‌آرایش اما خودنمایی می‌آیند علاقه دارید، می‌توانید یک طرح آینده‌نگر را به عنوان لوستر راهرو انتخاب کنید. نورافکن های پایه نصب شده روی سقف شبیه چراغ های استودیویی، لوسترهای آویز طرح لوله فلزی از بهترین گزینه ها در این مرحله هستند.

دکوراسیون راهرو خود را با فیکا سفارشی کنید!

فیکا ، برجسته ترین برند ترکیه در زمینه مبلمان و لوازم جانبی، بهترین دستیار شما برای ایجاد تفاوت در ورودی و راهرو و همچنین در کل خانه شما است. نورپردازی های مجموعه فیکا که شامل طرح های شیک است،  تمام گزینه های مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد. فیکا با محصولاتی که با هر سلیقه و هر دکوراسیونی سازگار است زیبایی شناسی را به خانه یا محل کار شما می آورد.

شما نیز کیفیت فیکا را برای فضاهای زندگی خود ترجیح می دهید. فراموش نکنید که برای کشف طیف گسترده ای از محصولات ما از  دسته بندی خانه فیکا بازدید کنید. حتما نگاهی به مقاله ما با عنوان ایده های دکوراسیون نورپردازی برای منزل خود بیندازید که در آن ترفندهای انتخاب نور و لوستر برای راهروها و سایر فضاهای نشیمن را توضیح می دهیم  .

نویسنده: حامد دهنوی