با گسترش جهانی ویروس کرونا، بسیاری از محیط های کاری در سراسر جهان محیط های کاری خود را به خانه های خود منتقل کرده اند. البته اینکه کارهایی که بخش بزرگی از زندگی ما را به خود اختصاص می دهد در خانه انجام می شود، نه در دفتر کار، البته علامت سوال هم به همراه داشته است. آیا کار از خانه کارآمد است؟ چگونه می توانیم کار در خانه را کارآمدتر کنیم؟

برای کسانی که قبلا یک کار آزاد انجام نداده اند یا در خانه کار نکرده اند، دفتر خانه می تواند موقعیت غیرعادی ایجاد کند. هم عوامل حواس پرتی در محیط خانه و هم محو شدن مرز بین زندگی خانگی و زندگی کاری می تواند کار در خانه را ناکارآمد کند.

پس چگونه می توانید با این وضعیت کنار بیایید؟ در اینجا 10 پیشنهاد ارائه شده است که ما به عنوان فیکا ، آدرس مبلمانی که خانه شما را زیباتر می کند، کار از خانه را کارآمدتر می کند ، آماده کرده ایم .

1. محیط کاری ایده آل را آماده کنید

اتاق مطالعه سبز

اگرچه به نظر می رسد این رویاهای کسانی که می گویند “من می خواهم از خانه کار کنم” و به دلیل راحتی آنها رویای کار از خانه را دارند محقق شده است، اما اگر به آن توجه نشود، کار از خانه می تواند باعث کاهش بهره وری و عملکرد شود.

برای جلوگیری از این مشکلات در صورت داشتن فرصت توصیه می کنیم محیط کاری جداگانه ای را برای خود آماده کنید. در اینجا نکات و نکاتی وجود دارد که باید برای ایجاد یک محیط کاری ایده آل در نظر بگیرید:

در اتاق خواب خود کار نکنید

زنی که روی تخت کار می کند

زمانی که به کار در خانه فکر می کنید نباید کار در خانه به ذهنتان خطور کند، زیرا کار در اتاق خواب نه تنها باعث خواب آلودگی شما می شود، بلکه حواس شما را پرت می کند و از کارکرد موثر شما جلوگیری می کند. اتاق خواب ها مکان هایی برای استراحت و استراحت هستند که به ما اجازه می دهد بدون هیچ مشکلی به خواب برویم.

اما اگر روی تخت خود کار می کنید، مغز شما به احتمال زیاد استرس کاری را با اتاق خواب مرتبط می کند. در نتیجه وقتی برای خواب به رختخواب می روید به کارهایی که باید روز بعد انجام دهید فکر می کنید و خوابتان را از دست می دهید. ببینید، کار در اتاق خواب ایده چندان هوشمندانه ای نیست.

اتاق نشیمن حواس پرتی است

زن تاجر که از خانه کار می کند

بیایید به نقطه دیگری برسیم که هنگام کار از خانه به ذهن می رسد. اتاق نشیمن. اتاق های نشیمن به خودی خود پر از حواس پرتی است. اگرچه انتخاب صندلی راحت برای اتاق نشیمن ضروری است، اما برای کار در خانه مناسب نیست. کار روی مبل می تواند شما را به اندازه کار روی تخت خواب آلود کند.

علاوه بر این، هنگامی که مواردی مانند تلویزیون و محصولات تزئینی در سالن‌ها وجود دارد، تمرکز بر روی کاری که باید انجام شود بسیار دشوار است.

مبلمان اداری راحت را دریافت کنید

میز تحریر Doğtaş Clara

یکی از راه‌های اصلی برای افزایش بهره‌وری کار از خانه، خرید مبلمان اداری راحت است. بسیار مهم است که اتاق مطالعه جداگانه خود یا یک منطقه مطالعه جداگانه در یک اتاق برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

برای ایده‌هایی که کار مولد را افزایش می‌دهند ، می‌توانید به محتوای ما با عنوان «

8 پیشنهاد دکوراسیون اداری که می توانید برای محل کار خود الهام بگیرید

 

حتی کار می‌تواند کاملاً حواس‌پرت کننده باشد، بنابراین می‌توانید موارد غیرضروری و حواس‌پرتی را از فضای کاری خود حذف کنید.

انتخاب چراغ رومیزی مناسب نیز جزییاتی است که نباید از آن چشم پوشی کرد.

2. برای کاری که انجام خواهید داد برنامه ریزی کنید

زنی که فهرست کارها را می سازد

سازماندهی کارایی را در حین کار تضمین می کند. این در مورد کار از خانه نیز صدق می کند. کارهایی را که باید روزانه انجام دهید یا از پلتفرم های وب یا برنامه های کاربردی مورد استفاده برای این کار استفاده کنید، یادداشت کنید. پیگیری کار به شما کمک می کند تا بهره وری خود را در حین کار افزایش دهید.

3. از استراحت های کوتاه غافل نشوید

قهوه ریختن دست

در حالی که در محل کار خود مشغول به کار هستید، در واقع در فواصل زمانی معین استراحت های کوتاهی می کنید، حتی اگر متوجه آن نباشید. خواه چت با همکارانتان باشد یا استراحت برای چای، قهوه یا سیگار، این فرصتی را برای مغز شما ایجاد می کند تا انرژی خود را تجدید کند.

مغز انسان نمی تواند انرژی تمرکز خود را به طور مداوم برای مدت زمان بسیار طولانی حفظ کند. بنابراین، در حین کار در خانه نباید فریب خورده و ساعت ها بدون استراحت کار کنید. این کار هم کارایی را کاهش می دهد و هم شما را بسیار خسته می کند. زمان ایده آل برای استراحت کار حدود 1 ساعت کار و 15 دقیقه استراحت است.

4. مراقب ارتباط خود با سایر افراد در خانه باشید

مردی که از خانه کار می کند

حضور افراد دیگر در محیط خانه می تواند بسیار حواس پرتی باشد. در مورد کار از خانه، باید ارتباط خود را با ساکنین در ساعات کاری محدود کنید، در غیر این صورت ممکن است بدون اینکه متوجه شوید زمان چگونه می گذرد، روز را به طور غیرمولد تلف می کنید.

علاوه بر این، می توانید در ساعات کاری خود درخواست کاهش سر و صدا را تا حد امکان کاهش دهید.

5. روال صبحگاهی خود را مرور کنید

بشقاب صبحانه

کار از خانه همچنین به این معناست که صبح زود بیدار نشوید، دوش نگیرید، صبحانه بخورید و آماده شوید و عجله نکنید که از خانه خارج شوید. با این حال، نباید اجازه دهید این وضعیت برنامه صبحگاهی شما را مختل کند.

6. با لباس خواب خود کار نکنید

زنی که از خانه با لباس خواب کار می کند

راحتی لباس خواب غیر قابل انکار است. اما آیا لباس خواب شما را به یاد یک ساعت کاری جدی و سازنده می اندازد؟ لباس خواب می تواند شما را خواب آلود کند و در نتیجه تمرکز شما را کاهش دهد.

البته کار از خانه لزوما به معنای پوشیدن پیراهن و کت و شلوار نیست، اما همچنان می توانید حداقل با پوشیدن شلوار ورزشی از حالت خواب بیدار شوید. شما نباید با لباس خواب پشت میز بنشینید تا جدیت کار را درک کنید و احساس کنید که قرار است سر کار بروید.

7. اگر در بیدار شدن مشکل دارید، چند زنگ هشدار تنظیم کنید

مردی که به زنگ هشدار می رسد

حتی اگر برای رفتن به محل کار مجبور نیستید زود از خواب بیدار شوید، باز هم باید قبل از ساعت کاری خود زنگ هشدار تنظیم کنید و کاری را که قرار است انجام دهید قبل از نشستن پشت میز انجام دهید. اگر نمی توانید تنها با یک زنگ از خواب بیدار شوید، راه حل بسیار ساده است. چند آلارم تنظیم کنید نکته مهم در اینجا این است که ذهن خود را متقاعد کنید که کار خواهید کرد و روند کار از خانه کارآمدی داشته باشید.

8. به وضعیت نشستن خود توجه کنید

کارمند اداری با کمردرد

کارشناسان بیان می کنند که نشستن طولانی مدت خطراتی مانند چاقی، بیماری های قلبی، مشکلات عضلانی و استخوانی را از نظر سلامتی به همراه دارد. بنابراین، استراحت هایی که برای ذهن خود می گیرید برای بدن شما نیز ضروری است. علاوه بر این، اگر به وضعیت نشستن خود توجه نکنید، ممکن است با مشکلات سلامتی مانند درد کمر، گردن و ساق پا مواجه شوید.

9. از رسانه های اجتماعی در ساعات کاری خودداری کنید

زنی که از رسانه های اجتماعی هنگام کار از خانه استفاده می کند

می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد که هنگام کار در خانه با تلفن همراه خود دست و پنجه نرم کنید، اما حتی با کمی دوری از شبکه‌های اجتماعی، ساعت‌ها کارتان را تلف می‌کنید بدون اینکه متوجه شوید اوضاع چطور پیش می‌رود. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، می توانید سعی کنید با قرار دادن تلفن خود در جایی که در سطح چشم نیست یا حتی اتصال اینترنت را خاموش کنید، روی کار خود تمرکز کنید.

10. گهگاهی بعد از ساعت کاری بیرون بروید

زن در حال قدم زدن در پارک

برای داشتن ذهنی سالم و آرامش در خانه بسیار مهم است که این روزها که ادارات در وسط زندگی خانگی ما قرار دارند، زندگی خانگی را با زندگی کاری اشتباه نگیریم. کار در خانه می تواند پس از مدتی “احساس سر کار بودن” را ایجاد کند. در چنین شرایطی، شما نیز;

نویسنده: حامد دهنوی