7 پیشنهاد برای دکوراسیون اتاق کودک که با زیبایی خود توجه را به خود جلب می کندایده های دکوراسیون اتاق کودک بدون شک یکی از لذت بخش ترین سرگرمی ها برای زوج هایی است که یک نوزاد کوچک را به دنیا می آورند. اگر می‌خواهید فضایی بسازید که وقتی کودک شما برای اولین بار به خانه می‌آید، اولین قدم‌هایش را برمی‌دارد، اولین کلمه‌اش را می‌گوید یا برای اولین بار با هم بازی می‌کند، حداکثر راحتی را ارائه دهد، در مکان درستی هستید.

شکی نداریم که شما از اولین لحظه شروع زندگی، تمام تلاش خود را برای برآورده کردن انتظارات و نیازهای توله کوچولوی خود که به خانه شما خواهد پیوست، انجام خواهید داد.

وظیفه دیگری که به اندازه تغذیه خوب کودک یا مراقبت از او به بهترین شکل مهم است، فراهم کردن فضای زندگی برای اوست که بتواند با شادی و امنیت رشد کند.

به عنوان فیکا آدرس سبک و هارمونی در خانه ها در این مقاله به والدینی که به دنبال ایده برای دکوراسیون اتاق کودک هستند الهام می دهیم. با خواندن مقاله ما تا انتها می توانید اتاق کودک خود را مانند رویاهای خود تزئین کنید و فضایی عالی برای او ایجاد کنید.

پیشنهادات دکوراسیون اتاق کودک که می توانید از آنها الهام بگیرید

دکوراسیون اتاق کودک

آیا مشتاقانه منتظر ملاقات با عضو جدید خانواده خود در اسرع وقت هستید؟ در واقع ما ایده ای داریم که به شما کمک می کند قبل از ملاقات با نوزادتان این روند را به شکلی دلپذیر طی کنید و کمی هیجانتان را آرام کنید: دکوراسیون اتاق کودک.

هنگام تزیین اتاق کودکتان باید مفیدترین ایده ها را هم برای خود و هم برای نوزادتان در نظر بگیرید و البته باید دقت کنید که اتاقی که آماده کرده اید حاوی تمام جزئیات لازم برای رشد آرام کودکتان باشد.

پس بیایید بیش از این معطل نشویم و با هم ایده های زیبا و کاربردی دکوراسیون اتاق کودک را برای کودکتان بررسی کنیم!

1. مبلمانی را انتخاب کنید که فرسوده نشود

کودک در حال بازی روی زمین

وقتی صحبت از اتاق کودک به میان می آید، یکی از اولین چیزهایی که به ذهن می رسد مبلمان کوچک و زیبا است. اما مهمترین نکته ای که والدین باید روی آن تمرکز کنند این است که نوزادان بسیار سریع رشد می کنند و رشد می کنند.

در این مورد، توصیه می کنیم اگر قصد خرید تختی برای کودک خود دارید که وقتی بزرگ شد نتواند از آن استفاده کند، زیرا دیگر در آن جا نمی شود یا اگر قصد خرید کمد را دارید، در تصمیم خود تجدید نظر کنید. که در آینده به سختی می توانید تمام وسایل خود را در آن قرار دهید.

نوزاد ناز نشسته در رختخواب

زیرا سرمایه گذاری کوتاه مدت برای اتاق کودک و تغییر مداوم مبلمان می تواند باعث شود که مدیریت بودجه اشتباهی داشته باشید و وقتی کودک شما بزرگ شد، ممکن است برای عادت کردن به وضعیت جدید اتاق خود دچار مشکل شود.

به همین دلیل هنگام خرید ست اتاق کودک باید دقت داشته باشید که مبلمانی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای کودک شما را در آینده برآورده کند.

مخصوصاً انتخاب تخت نوزاد برای اطمینان از ایمنی کودک شما در هنگام خواب شب بسیار مهم است.

به جای خرید تختی که برای اتاق کودک شما خیلی بزرگ باشد، می توانید تخت نوزاد را در حال رشد ترجیح دهید. از طرفی می توانید یک گهواره کودک بخرید تا برای مدت معینی از آن استفاده کنید و بعد از کمی رشد کودک خود را به استفاده از تخت عادت دهید.

با ایده های تزیین شومینه برای زمستان آماده شوید

2. یک منبع نوری برای فشار چشم دریافت کنید

تخت کودک با طراحی ساده

از آنجایی که چشم نوزادان تازه متولد شده به نور حساس است، دقت در انتخاب نور مفید است. بنابراین، بهتر است به جای یک محصول روشنایی قوی که چشم کودک شما را خسته می کند، به سراغ یک جایگزین کم نور بروید.

علاوه بر این، یک لامپ رنگارنگ و سرگرم کننده می تواند برای اتاق کودک بسیار مناسب باشد و در جلب توجه نوزاد شما که نسبت به هر آنچه در اطرافش می گذرد کنجکاو است، موفق باشد.

اتاق کودک به سبک اسکاندیناوی تزئین شده است

به همین دلیل می توانید لوستر خود را متناسب با سبک دکوراسیونی که می خواهید در اتاق کودک غالب باشد انتخاب کنید.

می توانید هنگام آماده سازی کودک برای خواب یا بعد از خواباندن کودک، یک چراغ کف شیک و کاربردی بخرید تا از روشن شدن بیش از حد یا روشن شدن کامل محیط جلوگیری کنید.

برای زیباترین محصولات که فکر می‌کنیم با استایل شیک و کاربردی آن را دوست خواهید داشت،  توصیه می‌کنیم بدون نگاهی به محصولات  فیکا تصمیم نگیرید.

3. فضایی برای نمایش اسباب بازی های خود ایجاد کنید

میز تحریر با خمیر بازی رنگارنگ روی آن

اگرچه اسباب‌بازی‌ها زمانی که کودک شما به‌تازگی به دنیا می‌آید هیچ معنایی برای او نخواهد داشت، اما در طول فرآیند رشد، هم به‌عنوان وسایل آموزشی و هم به‌عنوان وسایل سرگرم‌کننده به بخشی جدایی‌ناپذیر از کودک شما تبدیل می‌شوند.

همچنین توصیه می کنیم در نظر داشته باشید که این اسباب بازی ها که در ابتدا تعدادشان کم است، با هدایایی از طرف خانواده یا دوستانتان در مدت کوتاهی چند برابر می شوند.

در این راستا یکی دیگر از پیشنهادات دکوراسیون اتاق کودک ما که به محیطی که سعی در ایجاد آن برای کودک خود دارید رنگ می بخشد، نمایش اسباب بازی های کودک شما خواهد بود.

اسباب بازی های چوبی کودک

اگر اتاق کودک شما کوچک است یا نگران این هستید که اسباب بازی ها تصویر پیچیده ای ایجاد کنند، می توانید تعدادی از آنها را انتخاب کرده و در مکان های مناسب اتاق قرار دهید.

به عنوان مثال، پس از نصب چند قفسه که با مبلمان اتاق کودک سازگار هستند به دیوار، اسباب بازی های مخمل خواب دار کوچکی که روی آنها قرار می دهید شگفت انگیز به نظر می رسند.

از طرفی برای استفاده بهینه از مبلمان می توانید کمد را که در اتاق قرار می دهید به اسباب بازی مجهز کنید. مدل کمد باغ مخفی فیکا که با طراحی شیک خود جلب توجه می کند، می تواند جایگزین مبلمان بسیار خوبی برای نمایش وسایل کودک شما باشد.

4. لباس های کودک خود را مرتب کنید

نمونه دکوراسیون اتاق کودک

قرار دادن لباس ها در اتاق نوزاد به درست ترین شکل نه تنها اتاق کودک را منظم تر نشان می دهد، بلکه به والدین کمک می کند تا کالای مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنند.

در این راستا توصیه می کنیم لباس های کودک خود را دسته بندی کرده و آنها را جداگانه قرار دهید.

اگر کمد خیلی بزرگ ندارید، می توانید از سازمان دهنده داخل کابینت استفاده کنید. بنابراین، شما می توانید جوراب، لباس، زیرپیراهن یا پیش بند کودک کوچک خود را جداگانه قرار دهید و سفارش دلخواه خود را ایجاد کنید.

کمد لباس اتاق کودک

علاوه بر این، اگرچه وسایل ریز نوزاد تازه متولد شده فضای زیادی را اشغال نمی کنند، اما با افزایش سن، اندازه و تعداد وسایل آنها افزایش می یابد.

بنابراین، هنگام خرید کمد لباس، کشوها و قفسه های زیادی دارد. توصیه می کنیم جایگزین هایی را که کودک شما می تواند در زمان بزرگ شدن استفاده کند را بررسی کنید.

شما می توانید مناسب ترین کابینت برای اتاق کودک خود را در بین کابینت های اتاق کودک و نوجوان فیکا بیابید که با ویژگی های مثبت کاربردی و طراحی شیک خود به چشم می خورند  .

5. رنگ ها را برای تقویت خلاقیت خود ترجیح دهید

دکوراسیون رنگارنگ اتاق کودک

رنگ ها در دوران نوزادی و کودکی، زمانی که خلاقیت به حداکثر می رسد، نقش مهمی ایفا می کنند.

به همین دلیل توصیه می کنیم در انتخاب رنگ برای اتاق خواب به این نکته توجه کنید.

  • دیوارهایی در سایه های صورتی، سفید، آبی یا سبز روشن فضایی آرام را به اتاق می بخشند.
  • از سوی دیگر، نارنجی گرم، زرد پرانرژی و سبز تیره، یکی از زیباترین رنگ های طبیعت. از جمله رنگ هایی است که تمرکز را افزایش می دهد و از رشد و یادگیری حمایت می کند.

با توجه به این اطلاعات می توانید از رنگ های مختلف سازگار با یکدیگر در اتاق کودک خود استفاده کنید.

کدام رنگ ها با یکدیگر سازگاری بیشتری خواهند داشت  هارمونی رنگ ها در دکوراسیون منزل چگونه باید باشد؟ شما می توانید با بررسی مطالب ما متوجه شوید.

6. یک فرش آسان برای تمیز کردن انتخاب کنید

مادر و نوزاد در حال بازی روی فرش

همانطور که کودک شما به آرامی شروع به رشد می کند، بیشتر وقت خود را روی فرش می گذراند و می خزد، راه رفتن را یاد می گیرد و بازی می کند.

به همین دلیل  ، بسیار مهم است که فرش اتاق کودک حداکثر بهداشت را ارائه دهد که به پوست حساس کودک شما آسیبی نرساند و به راحتی تمیز شود.

باید به کیفیت و ماندگاری فرش کودکی که برای دکوراسیون اتاق کودک انتخاب می کنید توجه کنید زیرا نرم و موی بلند است و مواد مصنوعی ندارد و مرتب تمیز می شود.

علاوه بر این، توصیه می کنیم مراقب باشید که فرش پهن باشد و قسمت های باز شده زمین را بپوشاند تا هنگام بازی و غلتیدن روی فرش از بیمار شدن نوزادتان جلوگیری شود.

امتیاز: صندلی سالن را فراموش نکنید

صندلی استراحت Doğtaş با مکانیزم آرامش

اتاق کودک شما یکی از قسمت هایی در خانه است که بیشتر وقت خود را به عنوان مادر و پدر او در آن سپری خواهید کرد.

به همین دلیل، نباید فراموش کنید که هنگام فکر کردن به راحتی کودک، راحتی خود را در پس زمینه قرار ندهید.

صندلی که به شما اجازه می‌دهد هنگام خواباندن کودک، خواندن داستان برای او یا تماشای نحوه بازی او استراحت کنید. این گزینه عالی برای تکمیل دکوراسیون اتاق کودک خواهد بود.

شکی نداریم که به لطف صندلی راک که یکی از صندلی های فیکا است که با مکانیزم متحرک خود حداکثر راحتی را ارائه می دهد و  یا صندلی گهواره ای لیلی که با عملکردی که دارد توجه ها را به خود جلب می کند، در اتاق کودک خود به راحتی خواهید رسید. و طراحی مدرن .

در نهایت، هنگامی که می خواهید بعد از بزرگ شدن اتاق کودک خود را دوباره دکور کنید، می توانید   با ایده هایی که می توانید از آنها در مقاله ما با عنوان بازسازی فضای زندگی با ایده های دکوراسیون اتاق کودک الهام بگیرید، بیاموزید.

نویسنده: حامد دهنوی