7 پیشنهاد دکوراسیون برای رونق در خانه ها با فنگ شویی

این سوال که فنگ شویی چیست سالهاست رایج بوده است. بر اساس یک آموزه باستانی چینی، این فلسفه تمرینی است که توسط کسانی که می خواهند باروری، بهره وری و انرژی مثبت را در خانه های خود افزایش دهند، استفاده می کنند.

ما به عنوان فیکا ، آدرس مبلمان شیک ، برای شما کسانی که در مورد فنگ شویی کنجکاو هستند،  گردآوری کرده ایم که به معنای تزئین فضاهای زندگی در هماهنگی با انرژی های طبیعی است.

فنگ شویی ندیر؟

زنی که از پنجره به بیرون نگاه می کند و گربه ای را در آغوش گرفته است

فنگ شویی یک آموزه باستانی چینی است که در زبان چینی به معنای “باد” و “آب” است و بر اساس قرار دادن وسایل در فضای زندگی به گونه ای است که با طبیعت متعادل شود. هدف اصلی فلسفه فنگ شویی ایجاد هماهنگی بین فرد و محیطش با استفاده از نیروهای پرانرژی است.

آموزش فنگ شویی استدلال می کند که افراد می توانند با چیدمان محل زندگی خود بر اساس ویژگی های وجودی خود و مطابق با قوانین خاص، باروری را افزایش دهند، روابط شادتر برقرار کنند، سالم تر زندگی کنند و درآمد فراوانی کسب کنند.

« فنگ شویی چیست؟ اهمیت نمادگرایی در این فلسفه را نباید در جستجوی پاسخی برای این پرسش نادیده گرفت. در فرهنگ آسیایی نمادهای زیادی از آموزش فنگ شویی وجود دارد و این نمادها معانی مختلفی دارند. آنها را می توان به صورت نمادین در خانه ها، روی اشیاء یا حتی به عنوان لوازم جانبی استفاده کرد. آشناترین نمادهای فنگ شویی عبارتند از:

علامت چینی یانگ یانگ

یین یانگ نماد این است که نیروهای به ظاهر متضاد در واقع می توانند مکمل و به هم مرتبط باشند.

در نماد یین یانگ ، سیاه نشان دهنده یین و سفید نشان دهنده یانگ است. زمستان-تابستان، روشن-تاریکی، زندگی-مرگ را می توان به عنوان نمونه هایی از یین و یانگ بیان کرد. در دکوراسیون خانه فنگ شویی، یین یانگ نماد این است که خانه های ما یک کل جدا نشدنی از زندگی درونی ما هستند.

باگوا نقشه انرژی فنگ شویی است و می تواند به روش های مختلفی به تصویر کشیده شود. اما یکی از باگوآهای کلاسیک فنگ شویی، آی چینگ یا «کتاب تغییر» است که از هشت سه خط کامل یا نیمه تشکیل شده است.

یکی دیگر از نمادهای فنگ شویی که از چهار نشان تشکیل شده است، چهار حیوان نگهبان (اژدها، ققنوس، لاک پشت، ببر) را به تصویر می کشد. یکی از اهداف اصلی زمانی که آموزش فنگ شویی توسعه یافت، حفظ و محافظت از یک شهرک یا شهر امن بود. بنابراین، این پیکره های حیوانات که در گلدوزی و روی اشیاء مختلف یافت می شود، به معنای محافظت از خانه است.

فنگ شویی رنکلر

اهمیت رنگ ها هنگام استفاده از دکوراسیون خانه فنگ شویی غیر قابل انکار است . طبق این آموزه باستانی چینی ها، رنگ ها انرژی ها و تأثیرات قدرتمندی بر روی افراد دارند. بنابراین استفاده صحیح از رنگ ها و ایجاد مزیت در دکوراسیون خانه بسیار مهم است. هنگامی که از رنگ های نامناسب در نسبت های نامناسب در اتاق ها استفاده شود، اثرات منفی و نامطلوب را می توان مشاهده کرد.

به عنوان مثال، اگر یک اتاق بیش از حد قرمز باشد، می تواند ناراحت کننده باشد، یا اگر آبی بیش از حد باشد، می تواند احساس سردی و عدم جذابیت کند. در اینجا معانی برخی رنگ ها از نظر فنگ شویی آورده شده است:

آبی و مشکی : این رنگ‌ها بر اساس فنگ شویی با انرژی آب مرتبط هستند و از دنیای درون حمایت می‌کنند. آبی و مشکی به تمرکز، تفکر، مدیتیشن و فعالیت های خلاق کمک می کند.

قرمز : رنگ قرمز مرتبط با عنصر آتش از انرژی حیات پشتیبانی می کند. قرمز، رنگ خون، می تواند ضربان قلب و فشار را تسریع کند و همچنین افسردگی را تسکین دهد. رنگ اشتیاق و عشق است.

سبز : بر اساس فنگ شویی، رنگ سبز نمادی از انرژی رشد، سودآوری و عمل است.

زرد : با انرژی زمین مرتبط است، زرد نشان دهنده مادر زمین است. زرد، یکی از رنگ های فنگ شویی، روحیه می بخشد، امید می بخشد و فعالیت ذهنی را افزایش می دهد.

رنگ‌های سفید و متالیک : این رنگ‌ها که نماد خلوص هستند، با انرژی فلز مرتبط هستند و از توجه و تمرکز حمایت می‌کنند.

قوانین دکوراسیون فنگ شویی

1. در ورودی خود تأثیر خوبی بگذارید

تشک ورودی خوش آمدگویی

برای جذب انرژی به خانه خود، باید یک درگاه صمیمی داشته باشید. رنگ های درب را نیز می توان با توجه به انرژی رنگ ها ترجیح داد. از تشک های “خوش آمدید” نیز می توان استفاده کرد.

2. از کریستال های طبیعی استفاده کنید

کریستال های طبیعی

کریستال ها نیز انرژی های منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال، رز کوارتز نشان دهنده عشق، تورمالین نشان دهنده محافظت و توپاز نشان دهنده ثروت و شفا است.

3. بهم ریختگی را از زندگی خود حذف کنید

طبق آموزش فنگ شویی، بهم ریختگی بیش از حد جریان انرژی را مسدود می کند و ذهن را گیج می کند. یک محیط تمیز و مرتب ذهن را باز می کند.

4. مطمئن شوید که جریان هوا و نور به خانه شما وجود دارد

هوا بسیار مهم است زیرا بر اساس معنای اصلی فلسفه فنگ شویی است و باید جریان هوا در داخل خانه وجود داشته باشد. اعتقاد بر این است که ترکیب نور طبیعی و هوا انرژی و بازسازی خوبی را به همراه دارد.

5. تخت ها و میزها را به درستی کنار درب بچینید

طبق قوانین تزئینات فنگ شویی، رو به رو شدن ورودی درها، آسیب پذیری را کاهش می دهد و استحکام را افزایش می دهد.

6. اضافه کردن قطعات طبیعی

گیاه و بستر

می توانید گیاهان خانگی را در دکوراسیون هر اتاق بگنجانید. گیاهان نه تنها انرژی را افزایش می دهند، بلکه به طور طبیعی هوا را تمیز می کنند و به سلامتی کمک می کنند.

رفاه در خانه با 7 نکته دکوراسیون فنگ شویی

اتاق نشیمن مدرن با شومینه

اکنون پاسخ سوالاتی مانند ” فنگ شویی چیست ، قوانین دکوراسیون فنگ شویی چیست” را می دانید. بیایید به پیشنهادات دکوراسیون فنگ شویی که برای شما گردآوری کرده ایم برسیم. با توجه به این پیشنهادات می توانید به راحتی چیدمان و دکوراسیون خانه فنگ شویی را اعمال کنید و باروری خانه خود را افزایش دهید.

1. نقشه انرژی خانه خود را تعیین کنید

متداول ترین مورد استفاده در هنگام استفاده از چیدمان خانه فنگ شویی ، نقشه باگوا است. نمودار Bagua انرژی یک فضا را تجزیه و تحلیل می کند و نشان می دهد که چه عناصری برای افزایش جریان انرژی مورد نیاز است. نمودار باگوا از 9 بخش تشکیل شده است که هر کدام با یک رنگ و عنصر مرتبط هستند. اینها همچنین به شکل دادن به دکوراسیون شما کمک می کنند. تقسیمات نقشه باگوا:

2. اتاق خواب فنگ شویی

اتاق خواب مدرن

هنگام استفاده از دکوراسیون اتاق خواب فنگ شویی، ابتدا تخت را تا حد امکان دور از درب قرار دهید. از سوی دیگر، جهت تخت فنگ شویی باید رو به در باشد، البته نه مستقیم. شما باید از داشتن وسایل الکترونیکی بیش از حد در نزدیکی منطقه ای که می خوابید خودداری کنید. در واقع، در صورت امکان، نباید تلویزیون در اتاق خواب خود داشته باشید.

تلویزیون انرژی آرامش بخش اتاق را از بین می برد زیرا اغلب به نقطه کانونی تبدیل می شود. علاوه بر اینها، اگر تخت فلزی یا چوبی دارید، می توانید از رنگ های پاستلی ملحفه استفاده کنید. هرگز تخت خود را جلوی پنجره نگذارید. ساختار شکننده شیشه کیفیت خواب شما را کاهش می دهد.

استفاده از سایه های سبز و آبی در اتاق خواب نیز به افزایش انرژی و آرامش کمک می کند.

3. سالن فنگ شویی

اتاق نشیمن مدرن در رنگ های سبز

هنگام تزیین سالن مطابق با چیدمان خانه فنگ شویی، از بزرگترین مبلمان اتاق شروع کنید. با توجه به اینکه بزرگترین وسایل اتاق نشیمن و اتاق نشیمن صندلی راحتی است، باید دقت کنید که صندلی به گونه ای باشد که رو به در باشد و پشت آن به دیوار باشد.

برای عبور هوا در قسمت مقابل دیوار می توان چند اینچ فضا بین صندلی و دیوار باقی گذاشت. مسئله دیگری که باید به آن توجه شود این است که وسایل زیادی برای آشفتگی اتاق وجود ندارد.

هنگام انتخاب از بین مدل های میز قهوه خانه نشیمن می توانید به جای گوشه های تیز، شپا را با گوشه های بیضی انتخاب کنید. برای پرده ها می توانید از پرده هایی استفاده کنید که بیشتر نور را از خود عبور می دهند. با قرار دادن گیاه خانه زیر پنجره می توان به افزایش انرژی در دکور دست یافت.

4. فنگ شویی در دکوراسیون دفتر خانه

میز تحریر چوبی

با توجه به دکوراسیون منزل فنگ شویی، مهم ترین نکته در دکوراسیون دفتر کار منزل، از بین بردن بی نظمی است. اگر حداقل 50 درصد از میز کار خالی باشد کارآمدتر است. مانند چیدمان اتاق های دیگر، میز را باید به سمت در قرار دهید. این موقعیت به شما قدرت و کارایی در کار می دهد.

سایه های ملایم زرد و سبز از رنگ های فنگ شویی برای آرامش و تمرکز مفید خواهد بود. همچنین باید گیاهان اتاق نشیمن را در دفاتر خانگی قرار دهید.

5. از گلدان ها و گل های زنده استفاده کنید

گلدان طلا

با توجه به دکوراسیون خانه فنگ شویی، گل های تازه چیده شده می توانند طبیعت و شادی را به خانه شما بیاورند. مهربانی با گل های زنده به همان اندازه مهم است، یعنی گلدان و آبی که در آن هستند تمیز نگه دارید. وقتی گلها خشک شدند بهتر است آنها را دور بیندازید. بر اساس فلسفه فنگ شویی، داشتن گل های خشک در خانه توصیه نمی شود.

دفتر خانه چیست؟ چگونه یک محیط کاری کارآمد ایجاد کنیم؟

از طرفی  انتخاب شما نیز در این زمینه حائز اهمیت است چرا که گلدان های مورد استفاده برای گل و یا دکور منزل را می توان در رنگ ها، شکل ها و متریال های مختلف تولید کرد. گلدان هایی با مواد مختلف هر کدام انرژی های فنگ شویی متفاوتی را ساطع می کنند.

مثلا:

عنصر زمین : گلدان های سرامیکی یا خاکی عنصر زمین را تداعی می کنند. گلدان سرامیکی   می تواند نمونه خوبی از گلدان های انرژی زمین باشد.

عنصر فلزی : گلدان های فلزی را می توان برای عناصر فلزی که نماد شادی و انرژی های زیبایی در زندگی هستند استفاده کرد.

6. از شمع ها برای انرژی عنصر آتش استفاده کنید

ست شمع شیشه ای مشکی مات

شمع ها نه تنها حال و هوای متفاوتی به محیط می بخشند، بلکه ویژگی های عنصر آتش را به مکانی که در آن قرار دارند نیز می آورند. در بسیاری از باورها، از جمله فنگ شویی، شمع ها نماد خرد درخشان هستند.

همچنین می توانید با استفاده از ست های شمع یا شمع های مختلف مرغوب و ارگانیک در دکوراسیون، انرژی عنصر آتش را افزایش دهید.

7. آینه ها نماد خرد و وضوح

کنسول و آینه سفید

فنگ شویی معتقد است که آینه ها نماد خرد و وضوح هستند و همیشه حقیقت را منعکس می کنند. هنگام استفاده از چیدمان خانه فنگ شویی هرگز دو آینه را در مقابل یکدیگر قرار ندهید. این باعث می شود انرژی مثبت بین آینه ها محبوس نشود و در خانه شما پخش نشود.

علاوه بر این مهم است که آینه های مورد استفاده از کیفیت بالایی برخوردار باشند. در این مسیر می توانید مدل های آینه با کیفیت و شیک فیکا را بررسی کنید  .

نویسنده: حامد دهنوی