8 پیشنهاد دکوراسیون اداری که می توانید برای محل کار خود الهام بگیریدایده های دکوراسیون اداری  موضوع مهمی است که هم از نظر افزایش انگیزه در زندگی کاری حرفه ای و هم ایجاد حس مثبت در افرادی که از محل کار بازدید می کنند، باید بر آن تاکید کرد.

بنابراین، برای استفاده بهینه از ساعات کاری، چه ایده هایی را می توان پیاده سازی کرد؟ برای ایجاد یک طرح اداری که به گونه ای طراحی شده باشد که حواس شما را پرت نکند، بتواند در حین کار به شما انگیزه دهد و به تمرکز روی کارتان کمک کند، چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

به عنوان مبلمان فیکا ، آدرس سبک و هارمونی  ، ما ایده های طراحی دفتر کار را در نظر می گیریم که بهره وری شما را افزایش می دهد و به دلیل ظرافت و همچنین کارایی آنها قدردانی می شود.

علاوه بر این، اگر از خانه کار می کنید،  Home Office چیست؟ چگونه یک محیط کاری کارآمد ایجاد کنیم؟  با مرور مقاله ما با عنوان، می توانید ایده هایی را بیاموزید که باعث افزایش بهره وری و افزایش انگیزه در هنگام کار در خانه می شود.

شیک ترین ایده های دکوراسیون اداری

میز جلسات اداری

درست مانند خانه های کوچک، دفاتر کوچک نیز به ایده های دکوراسیونی نیاز دارند که بتواند این فضا را بزرگ و جادار جلوه دهد.

بنابراین، چه ایده هایی برای دکوراسیون اداری وجود دارد که به شما کمک می کند عملکرد بالایی را هم در حین کار خود و هم در طول جلسات کاری خود از خود نشان دهید و توسط مهمانان شما که از دفتر شما بازدید می کنند، قدردانی خواهند  کرد  ؟

با الهام گرفتن از ایده های طراحی دفتر در بقیه مطالب ما می توانید محیط کاری رویاهای خود را داشته باشید!

1. یک دفتر جادار انتخاب کنید

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال

یکی از مهم ترین نکاتی که در دکوراسیون دفتر کار نباید فراموش کرد این است که دفتری که انتخاب می کنید باید تمیز و جادار باشد. به همین دلیل، اگر فرصت دارید، می توانید در یک دفتر جادار، حتی اگر بزرگ نباشد، مستقر شوید.

اگر دفتری که انتخاب می کنید کوچک و تیره است، می توانید با رازهای مختلف دکوراسیون ظاهر محیط کار خود را بهبود ببخشید.

دکوراسیون اداری مدرن

ما می‌توانیم پیشنهاداتی را که دفتر شما را به مکانی بزرگ‌تر تبدیل می‌کنند به شرح زیر فهرست کنیم:

 • با استفاده صحیح از پنجره های دفتر خود می توانید میزان نور ورودی به دفتر را افزایش دهید. اگر قصد استفاده از پرده برای پنجره ها را دارید، توصیه می کنیم به پرده هایی که انتخاب می کنید نازک باشند و نور را عبور دهند، توجه کنید. علاوه بر این، می توانید از پرده برای جلوگیری از تابش نور بر روی وسایل الکترونیکی خود مانند رایانه و تبلت در ساعات کاری خود استفاده کنید.
 • نکته دیگری که به شما در ایجاد محیط اداری جادارتر کمک می کند، قرار دادن آینه ای مناسب برای طراحی اداری در جلوی شیشه است. بنابراین، نور طبیعی وارد شده از شیشه روی آینه منعکس شده و در سراسر دفتر شما پراکنده می شود.

می توانید برای انتخاب مناسب با استایل دفتر کار خود به  مبل تختخواب شو فیکا مراجعه کنید .

2. از رنگ ها برای افزایش بهره وری خود استفاده کنید

دکوراسیون اداری شیک

در مورد دکوراسیون اداری نباید فراموش کنید که استفاده صحیح از رنگ ها یکی از مهم ترین جزئیاتی است که بر بهره وری و انگیزه کاری تاثیر می گذارد. در این راستا باید در انتخاب رنگ خود در دکوراسیون دفتر کار دقت کنید.

برای فهرست کردن رنگ های ترجیحی برای طراحی اداری؛

 • همیشه می توانید با استفاده از رنگ سبز در برخی یا همه دیوارهای دفتر، انرژی خود را بالا نگه دارید.
 • از آنجایی که رنگی خنثی است که نور را منعکس می کند، می توانید از رنگ سفید در دکوراسیون اداری نیز استفاده کنید و فضایی ساده و دوستانه ایجاد کنید.
 • شما می توانید از قدرت رنگ آبی برای نشان دادن عملکرد بالا و افزایش انگیزه برای کار بهره مند شوید.
 • اگر می‌خواهید هنگام تزئین دفترتان، توجه شما قوی بماند، می‌توانید رنگ زرد را نیز در نظر بگیرید که با سرزندگی خود جلب توجه می‌کند.

3. شامل مبلمان کاربردی

دکوراسیون اداری که میزبان محیطی پر انرژی با گیاهان است

شاید مهمترین نکته در دکوراسیون دفاتر این است که مبلمان انتخابی باید ارگونومیک باشد و راحتی را به کارمندان ارائه دهد.

به عنوان مثال میزهای ترجیحی در دکوراسیون اداری باید متناسب با قد شما و صندلی ها متناسب با وزن شما باشد.

با توجه به اینکه در بیشتر ایام هفته ساعت های طولانی پشت میز کار خواهید کرد، در انتخاب مبلمان اداری باید به این نکته توجه کرد تا از عملکرد شما کاسته نشود و باعث دردسرهای مختلف نشود.

از سوی دیگر، این یکی دیگر از جزئیات مهم است که میز و صندلی های مورد علاقه شما کاربردی هستند. میزها یا صندلی های گردان با تعداد کشوها و قفسه های زیاد به شما کمک می کنند تا راحتی مورد نظر خود را پیدا کنید.

صندلی اداری چرمی

در نهایت، اگر می‌خواهید یک محیط اداری ایجاد کنید که در آن دیگران غیر از شما کار کنند، می‌توانید چندین میز را نیز انتخاب کنید.

تختخوابشوهای اداری فیکا با طراحی شیک و ارگونومیک خود، راحتی را که در دفاتر شما به دنبال آن هستید زیر پای شما قرار می دهد.

ایده های زیبا برای دکوراسیون باغ زمستانی

4. مناطق استراحت را نادیده نگیرید

فضای استراحت در دکوراسیون محل کار

شایان ذکر است که استفاده از تمام وقت خود برای کار هنگام تزئین اتاق مطالعه در محل کار، پس از مدتی بهره وری شما را کاهش می دهد. در این راستا، ما به شما توصیه می کنیم مناطقی را در نظر بگیرید که می توانید در زمان استراحت در حین کار در طراحی دفتر خود، در آن استراحت کنید.

هنگام تزئین مکان های استراحت، باید راحتی را به عنوان نقطه کانونی تعیین کنید و بر اساس آن مبلمان را انتخاب کنید.

دو نفر در اتاق بازی بازی می کنند

به عنوان مثال، چستر فیلد فیکا که با پایه های چرخان خود جلب توجه می کند،  یا ست مبل سه نفره چستر آوا فیکا که به دلیل طراحی زیبایش مورد تحسین قرار می گیرد،  به شما کمک می کند در استراحت های کوتاه خود در حین کار آرامش داشته باشید و حداکثر انرژی را ذخیره کنید.

برای اینکه تصمیم بگیرید کدام رنگ صندلی هم برای دفتر و هم برای خانه شما زیباتر است،  چه رنگ های صندلی هایی هستند که از مد نمی افتند؟  می توانید مقاله ما را بررسی کنید.

علاوه بر این، اگر محیط کاری شما برای این کار مناسب است، می  توانید از بازی های مناسب دفتر  نیز بهره مند شوید که به شما کمک می کند در هنگام استراحت ذهن خود را خالی کنید.

5. از محصولات نورپردازی مناسب استفاده کنید

محل کار با مبلمان مدرن طراحی شده است

ما فکر می کنیم که تأثیر نور بر راندمان کاری ناشناخته است. به همین دلیل، انتخاب محصولات نورپردازی مناسب هنگام تزئین دفتر کار بسیار مهم است.

با استفاده از منابع نور با رنگ‌های گرم و اثر آرام‌بخش می‌توانید ساعت‌های طولانی‌تر و با انگیزه کار کنید.

از طرفی نور مصنوعی در محیط اداری نباید زیاد یا کم باشد. یک لامپ ثابت که از ایجاد سایه در محل کار جلوگیری کند برای دکوراسیون اداری ایده آل خواهد بود.

در این راستا، ما به شما توصیه می کنیم که نگاهی به مبل های تختخوابشو فیکا که مناسب طراحی دفتر  هستند، بیندازید .

6. در انتخاب لوازم جانبی دقت کنید

ذره بین رنگ طلایی

توصیه می کنیم هنگام طراحی دفتر کار خود از انتخاب لوازم جانبی غافل نشوید. زیرا اکسسوری ها همان طور که در دکوراسیون منزل از جمله عناصر مکمل در دکوراسیون اداری هستند. بنابراین، محصولات اداری مفید و شیک که می توانند در ادارات ترجیح داده شوند کدامند؟

 • می توانید مدادهای رنگی را که می توانید در حین کار از آنها استفاده کنید، در یک جا خودکار شیک قرار دهید و روی میز کار خود قرار دهید.
  می توانید برای گیاهانی که در دفتر پرورش می دهید گلدان های مناسب برای دکوراسیون اداری انتخاب کنید.
 • علاوه بر این، یادداشت‌های کوچکی که در طول روز روی آن‌ها مسائل ضروری را یادداشت می‌کنید، می‌توانند از لوازم ضروری میز مطالعه محسوب شوند.

مواد اداری روی میز

 • پلاکی که نام شما روی آن باشد، هم به شما و هم به محیط کارتان جلوه جالبی می دهد.
 • در نهایت، شمع های تزئینی، مجسمه های ریز یا تزئینات میز که روی میز کار قرار می دهید نمونه هایی از جایگزین هایی هستند که می توانید به عنوان لوازم جانبی در نظر بگیرید.

7. دیوارها را متحرک کنید

نمونه ای از دکوراسیون اداری با مبلمانی مانند تخته سیاه، میز تحریر

دیوارها از جمله قسمت هایی هستند که به دکوراسیون اداری رنگ می بخشند و باید از آنها به نحو احسن استفاده کرد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای جلوگیری از استایل راکد به دکوراسیون دیوار دقت کنید.

 • با آویزان کردن ساعت به دیوار روبروی میز خود، می توانید زمان را به طور موثرتری ارزیابی کرده و طراحی دفتر را تکمیل کنید.
 • از طرفی در صورت تمایل می توانید با نقاشی هایی که به شما انگیزه می دهد دیوارها را تزئین کنید.
 • با آویزان کردن یک تخته به دیوار درست در مقابل میز مطالعه، باید یادداشت های مطالعه روی آن را یادداشت کنید. می توانید عکس هایی را قرار دهید که با دیدن آنها خوشحال شوید یا طرح هایی با یادداشت هایی که به شما انگیزه می دهند.

8. فضاهای ذخیره سازی را سفارشی کنید

یک قفسه کتاب با لوازم جانبی شیک

در دفاتر و ادارات، به فضاهایی نیاز دارید که بتوانید اسناد و مدارک مهم را به نحوی ذخیره کنید. بنابراین، هنگام تزئین دفتر خود، می توانید قفسه های کتاب مدرن و شیک یا کنسول های مفید را در نظر بگیرید.

اگر به دنبال قفسه های شیک و  کاربردی  هستید، می توانید مناسب ترین قفسه کتاب برای دفتر خود را در میان قفسه های کتاب فیکا بیابید. از طرفی مبلمان اداری منزل طراحی شده توسط طراحان فیکا که به خوبی با محیط اداری همخوانی دارد نیز می تواند  دکوراسیون اداری را در ذهن شما کامل کند.

علاوه بر همه اینها، اگر دفتر کار دوبلکس دارید، می توانید پله های خود را با چند ایده دکوری متحول کنید. می توانید نکاتی را در مورد این موضوع   در مقاله ما با عنوان 5 ایده برای تزیین پله برای افزودن ظرافت به خانه خود مشاهده کنید.

نویسنده: حامد دهنوی