اتاق رختکن با کابینت کفش

اتاق های رختکن که شامل لباس، جواهرات، کفش و بسیاری موارد دیگر است در دکوراسیون منزل اهمیت ویژه ای دارد. چرا که این اتاق ها را می توان یکی از شخصی ترین فضاها در میان سایر قسمت های خانه به حساب آورد. بنابراین می توان گفت که در دکوراسیون اتاق رختکن ، برداشتن گام های برنامه ریزی شده، دقیق و البته سلیقه ای بسیار سودمند است .

به عنوان فیکا ، که پاسخی برای تمام نیازهای مبلمان شما برای اتاق نشیمن و اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق غذاخوری، اتاق کودک و نوجوان با طیف گسترده ای از محصولات که سبک و هارمونی را در کنار هم ارائه می دهد، پیدا می کند، ما می خواستیم در هنگام تزئین اتاق رختکن به شما کمک کنیم. .

در این راستا، ما پیشنهادات دکوراسیون خود را جمع آوری کرده ایم که فکر می کنیم ممکن است برای شما مفید باشد تا به یک رختکن مفید و خوش سلیقه که در آن بتوانید سبک خود را منعکس کنید، اهمیت دهید. در بین این ایده ها می توانید ایده هایی را که مطابق با نیاز و سلیقه شماست در نظر بگیرید و با لذت اتاق رختکن خود را تزئین کنید.

علاوه بر دکوراسیون اتاق رختکن،  فقط برای چگونه دقیق ترین اندازه فرش را برای خانه خود تعیین کنید؟ اینجا را کلیک کنید!

ایده هایی برای یک اتاق رختکن مدرن

اتاق رختکن با آینه تمام قد

رختکن فضاهایی هستند که طبیعتاً باید کاربردی باشند. با این حال، این مانعی برای داشتن اتاقی دکوراتیو و در عین حال شیک نیست. با توجه به پیشنهادات فیکا ، آدرس سبک و هارمونی در مبلمان منزل، می توان یک اتاق رختکن زیبایی شناختی و کاربردی ایجاد کرد .

از این نظر توصیه می کنیم ابتدا از لباس ها، کفش ها و تمامی وسایلی که در رختکن نگهداری می کنید برای یک اتاق رختکن با طرحی متناسب با هدف خود موجودی تهیه کنید. بنابراین، شما می توانید از همان ابتدا این شانس را داشته باشید که نیازهای خود را برای راه حل های مبلمان و انبار تعیین کنید.

از طرفی نکته دیگری که به اندازه تعداد وسایل شما اهمیت دارد، اندازه فضایی است که می توانید برای رختکن اختصاص دهید. در نهایت تناسب اجزای خانه از نظر متراژ از نظر دکوراسیون اهمیت حیاتی دارد. اگر این نکته را نادیده بگیرید، به یاد داشته باشید که احتمالا یک اتاق رختکن شلوغ و نامناسب ایجاد خواهید کرد.

بنابراین، چه ایده های دیگری را می توانید برای دکوراسیون اتاق رختکن اهمیت دهید که به شما کمک کند هنگام شروع روز برای هر موقعیتی آماده باشید ؟

1. رنگ های دیوار غیر بازتابنده را انتخاب کنید

اتاق رختکن با دیوارهای سفید رنگ شده

اتاق‌های رختکن معمولاً متر مربع کوچک‌تر از سایر قسمت‌های خانه هستند. از سوی دیگر رنگ دیوار را می توان جزییات مهمی دانست که با ایجاد یک توهم کوچک اما مهم، داشتن اتاق رختکن بزرگتر و جادارتر را ممکن می سازد.

در این مسیر توصیه می کنیم اولویت شما رنگ های روشن باشد. رنگ های روشن اتاق را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد. به همین ترتیب، انتخاب رنگ‌های روشن به اتاق کمک می‌کند تا جادار به نظر برسد و به شما کمک می‌کند هنگام امتحان کردن لباس‌هایتان، جزئیات را واضح‌تر ببینید.

از این منظر، می توان استدلال کرد که به لطف ویژگی بازتاب نور نور و رنگ های روشن دیوار، می توانید لباس های خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید. انتخاب رنگی که با در نظر گرفتن تمام این نکات و البته سلیقه شخصی شما انجام می دهید، باعث می شود اتاق رختکن شما کاربردی و متناسب با استایل شما باشد.

2. فضا را برای خودتان بگذارید

دکوراسیون اتاق رختکن

همانطور که در عنوان قبلی اشاره کردیم، وقتی در نظر بگیریم که رختکن اغلب فضاهایی باریک و کوچک هستند، اهمیت ایجاد فضایی برای خود اهمیت بیشتری پیدا می کند. زیرا داشتن ناحیه حرکتی امکان ایجاد یک رختکن را فراهم می کند که در آن احساس غرق شدن نخواهید داشت.

علاوه بر این، دامنه حرکت راحتی شما را فراهم می کند. بیایید بدون هشدار نگذریم که انتخاب مبلمان با درهای کشویی به خصوص هنگام انتخاب کابینت مفید است تا فضای حرکتی ایجاد شود که به شما امکان می دهد لباس، کفش و سایر لوازم جانبی خود را به راحتی امتحان کنید.

از این نظر ، کمد لباس 2 در و کشویی فیکا ممکن است یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای شما باشد. برای مشاهده تمام مدل های کمد لباس فیکا که به شما امکان می دهد تمام لباس های خود را نگه دارید.

3. از مبلمان کاربردی استفاده کنید

کمد سفید

اتاق رختکن ؛ از آنجایی که این یک فضای کاربردی است که برای رفتن به محل کار، یک دعوت نامه خاص، یک سفر، ملاقات با دوستان و مناسبت های دیگر از آن استفاده خواهید کرد، می توانیم پیش بینی کنیم که تا حد امکان به مبلمان چند منظوره و البته کاربردی نیاز داشته باشید.

علاوه بر این، با توجه به اینکه شما در حال حاضر فضای محدودی در اتاق رختکن خود خواهید داشت، می توانیم استدلال کنیم که جایی برای وسایلی که ممکن است زیاده روی کنند وجود نخواهد داشت. اما نباید فراموش کنیم که موضوع ما دکوراسیون است. سپس این تصمیم درست خواهد بود که اتاق رختکن خود را با مبلمانی زیبا و کاربردی تزئین کنید.

به عنوان مثال، کمدها که جزء لاینفک دکوراسیون منزل هستند، می توانند یکی از کاربردی ترین و شیک ترین مبلمان اتاق رختکن باشند. برای مشاهده گزینه های کمد که هم می توانید لوازم جانبی خود را ذخیره کنید و هم به عنوان میز آرایش استفاده کنید، کلیک کنید .

4. به نورپردازی صحیح توجه کنید

دکوراسیون اتاق رختکن

محصولات نورپردازی مانند لوسترها و لامپ های زمینی که نقش کلیدی در آشکار کردن سایر جزئیات تزئینی و همچنین تکمیل دکوراسیون کلی منزل شما دارند، به عنوان یک شی مهم برای اتاق رختکن شما ظاهر می شوند.

انتخاب محصول نورپردازی که توجه به آن مفید است تا هنگام امتحان کردن لباس اشتباه نشود و سلامت چشم شما به خطر نیفتد، موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این راستا اکیداً توصیه می کنیم که محصولاتی را انتخاب کنید که بتوانند نور کافی را فراهم کنند و جزئیاتی داشته باشند که چشمان شما را در رختکن خسته نکند.

5. از اندازه های مختلف آینه استفاده کنید

اتاق رختکن با آینه

اگر بگوییم رختکن به معنای آینه است، فکر می کنیم با ما موافق هستید. در نتیجه، داشتن آینه هایی با اندازه های مختلف در اتاق رختکن ضروری است تا بتوانید ببینید لباس، کفش و به طور خلاصه ترکیبات شما چگونه به نظر می رسد.

زیرا به لطف آینه هایی که در نقاط مختلف اتاق قرار می دهید، می توانید با دیدن خود و موضع ترکیب خود از زوایای مختلف، انتخاب درستی داشته باشید. حتی می توانید با انتخاب کمدهای آرایشی با آینه های تمام قد کار خود را کاربردی تر کنید.

6. فضاهای ذخیره سازی ایجاد کنید

کمد با جعبه

اتاق رختکن را نیز می توان به عنوان فضایی در نظر گرفت که همه لباس ها و وسایل شخصی باید در آن جا شوند، به خصوص برای زوج های متاهل. دقیقاً به همین دلیل است که استدلال کنیم که مکان‌های ذخیره‌سازی جدید همیشه برای اتاق‌های رختکن مورد نیاز خواهند بود، اشتباه نیست.

در غیر این صورت به راحتی می توان پیش بینی کرد که پس از مدتی دیگر جایی برای لباس، کفش و سایر وسایل نو باقی نخواهد ماند. سپس، اگر بگوییم محلول‌های ذخیره‌سازی با قفسه‌ها، کشوها، جعبه‌ها و البته رخت آویزهای زیاد یکی از ایده‌آل‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها برای رختکن خواهد بود، فکر می‌کنیم با ما موافق باشید.

7. طبقه را در صورت نیاز تزئین کنید

صندلی ایستاده روی فرش

کف رختکن ها با پارکت پوشانده شده است تا بتوانید محصولاتی مانند کفش و دمپایی را به راحتی امتحان کنید. اما در صورت تمایل می توانید برای تقویت دکوراسیون اتاق رختکن از قالیچه یا فرشی که تمام کف را نپوشاند نیز استفاده کنید.

علاوه بر این، نباید فراموش کرد که محصولات فرش/فرش نه تنها کف را تزئین می کنند، بلکه عایق حرارت و صدا نیز هستند.

هارمونی رنگ در دکوراسیون منزل چگونه باید باشد؟

هنگام انتخاب یک محصول مکمل مانند فرش و موکت، مسلماً انتخاب الگوها و رنگ‌هایی که مطابق با سلیقه دکوراسیون شما باشد و با فضای اتاق رختکن هماهنگ باشد، برای شما مفید خواهد بود.

8. از بهم ریختگی پرهیز کنید

کمد لباس مرتب

فراموش نکنیم که برای حفظ نظم نیاز به مراقبت بیشتری دارید، زیرا اتاق‌های رختکن مکان‌هایی هستند که می‌توانند به سرعت در طبیعت از بین بروند. در غیر این صورت، پیش بینی اینکه در یک محیط شلوغ و نامرتب نمی توانید به راحتی به هر چیزی که به دنبال آن هستید برسید، کار سختی نخواهد بود.

از این نظر توصیه می کنیم همیشه لباس، کفش، کیف و سایر وسایل خود را به درستی در رختکن قرار دهید  . بنابراین، امکان گم شدن هر یک از وسایل خود را به حداقل می رساند.

علاوه بر این، دسته بندی و قرار دادن وسایل شما، راحتی زیادی را هم از نظر سازماندهی و هم از نظر رسیدن به محصول مورد نظر در زمان نیاز برای شما فراهم می کند. برای آشنایی با روش فیکا می توانید مطالب مرتبط ما را  مشاهده کنید، روشی که زمینه را برای به دست آوردن عادت نظم در تمام زمینه های زندگی و همچنین اتاق های رختکن فراهم می کند  .

برای ایده های دیگری که می تواند شما را در مورد دکوراسیون خانه الهام بخشد، به شما توصیه می کنیم از صفحه وبلاگ ما دیدن کنید.

نویسنده: حامد دهنوی