5 ایده برای تزیین پله برای افزودن ظرافت به خانه شما

شما به تازگی به یک خانه دو طبقه جدید نقل مکان کرده اید و تمام قسمت های خانه، از اتاق نشیمن تا انباری را سازماندهی کرده اید، اما آیا فکر می کنید چیزی کم است؟ اگر به دنبال پیشنهادهای دکوراسیون راه پله هستید، در حال حاضر در مکان مناسبی هستید!

مهمترین عنصر معماری که خانه های دوبلکس را از دیگر خانه ها متمایز می کند، پله های خانه است. در این راستا، افرادی که می خواهند فضای داخلی شیک داشته باشند، هنگام تزئین خانه، پله ها را فراموش نکنند. باید به این مناطق ظاهری شیک با ایده هایی بدهد که تفاوت ایجاد می کند.

ما به عنوان خانواده فیکا ، آدرس مبلمانی که به خانه ها سبک و ظرافت می بخشد، ایده های دکوراسیون راه پله را در مطالبی که برای شما آماده کرده ایم قرار می دهیم.

علاوه بر این، اگر می خواهید الهامات دکوراسیون معاصر را در سراسر خانه خود ببینید،  به شما توصیه می کنیم مقاله ما با عنوان ایده های الهام بخش برای کسانی که می خواهند یک خانه مدرن را تزئین کنند را مرور کنید.

ایده های تزئین پله که می توانید از آنها الهام بگیرید

پله های چوبی تزئین شده

اگر در خانه ای با پله زندگی می کنید، بدون شک باید چندین بار در روز از پله ها استفاده کنید. بنابراین، در هنگام تزئین قسمت هایی از خانه مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب یا اتاق نشیمن مانند رویاهای خود، قصد دارید چه سبکی به پله ها اضافه کنید؟

اگر در مورد این موضوع علامت سوال در ذهن تان وجود دارد و تصمیم ندارید چه کار کنید، می توانید همه این نگرانی ها را کنار بگذارید. چرا که در ادامه مطالب ما ایده های تزیین راه پله را خواهید یافت که به نظر ما بسیار مناسب خانه شما خواهد بود.

شما می توانید با گوش دادن به پیشنهادات ما فضایی کاملا متفاوت در پله های خود ایجاد کنید. در اینجا 5 دکوراسیون راه پله برای الهام بخشیدن به شما وجود دارد!

1. شامل گیاهان

پله های قرمز

اگر در خانه ای با پله زندگی می کنید، چگونه دوست دارید به لطف گیاهان رنگارنگ به این قسمت از خانه خود انرژی و نشاط جدیدی بدهید؟ اگر قسمت پله ها کمی روشن شد، دلیلی ندارید که این قسمت را با گل های زنده رنگ نکنید!

پله های نرده چوبی سفید

اگر می‌خواهید درباره دکوراسیون صنعتی بیشتر بدانید، می‌توانید  مقاله فیکا با عنوان تحول در فضاهای زندگی: دکوراسیون صنعتی را مرور کنید.

2. با محصولات نورپردازی یک سبک شیک ایجاد کنید

پله ها با LED روشن می شوند

یکی دیگر از پیشنهادات دکوراسیون راه پله که فکر می کنیم به خانه شما سبک می بخشد، یکی از نمونه هایی است که می توانید با محصولات نورپردازی زنده کنید. شما می توانید درهای یک ظاهر روشن و شیک را با نورپردازی باز کنید که یکپارچگی هماهنگ با فضای عمومی خانه شما ایجاد می کند.

پله های چوبی روشن

در این جهت، چراغ طبقه که با جزئیات قفسه خود جلب توجه می کند، نوع روشنایی ایده آلی برای استفاده در پله های خانه شما خواهد بود. توصیه می کنیم برای مدل های نورپردازی مناسب برای سبک ها و نیازهای مختلف  از دسته مبل تختخواب شو فیکا دیدن کنید.

در نهایت اگر فرصت داشتید می توانید بر روی پله های پله LED نصب کنید. می توانید این پیشنهاد را انتخاب کنید زیرا هم مفید است و هم جلوه چشم نواز پله های شما را بیشتر نمایان می کند.

3. خاطرات خود را با عکس ها جاودانه کنید

قاب عکس دیواری

چگونه دوست دارید عکس های خود را در هر گوشه ای از خانه خود ببینید که وقتی به خاطرات زیبای خود نگاه می کنید خوشحال شوید؟ برای تزیین راه پله ، تجهیز دیوار پله به قاب و عکس ها یا پوسترهای مورد علاقه تان می تواند ایده خوبی باشد!

عکس هایی که در قاب های متناسب با سبک خانه خود آویزان می کنید، بدون شک بافت و سبک متفاوتی به پله های شما می بخشد. اینکه چگونه می خواهید عکس ها را روی دیوار پله ها آویزان کنید کاملاً به شما بستگی دارد.

در صورت تمایل می توانید با چند عکسی که سیاه و سفید چاپ می کنید ظاهری نوستالژیک داشته باشید.

علاوه بر این، اگر می خواهید ظاهری منظم داشته باشید، باید همان قاب را در همان اندازه انتخاب کنید و فریم ها را در فواصل مساوی آویزان کنید.

نمونه دکوراسیون راه پله ایجاد شده با قاب های روی دیوار

اگر قاب‌های مختلف، بزرگ و کوچک یا جذاب برای سبک‌های مختلف دارید، می‌توانید با قرار دادن عکس‌های مناسب در آن‌ها، آن‌ها را به‌صورت تصادفی روی دیوار پله آویزان کنید.

امتیاز: عکس های شما بدون شک توجه را روی پله ها جلب می کند. با این حال، اگر می‌خواهید ظاهری شیک‌تر داشته باشید، می‌توانید لوازم ریز را روی قاب‌ها آویزان کنید و هم می‌توانید عکس‌ها را بیشتر جلوه دهید و هم نیازهای نوری خود را با این لوازم برطرف کنید.

علاوه بر جان بخشیدن به دیوار پله با عکس، می توانید نمونه های مختلف دکوراسیون را نیز امتحان کنید. در مقاله ما با عنوان خانه خود را با ایده های دکوراسیون دیوار بازسازی کنید، می توانید ایده هایی برای دکوراسیون دیوار پیدا کنید  .

ابعاد میز ناهارخوری ایده آل برای خانه شما چیست؟

4. آینه پله را فراموش نکنید

پله های کلاسیک

آینه یکی از انواع لوازم جانبی مکمل است که حتی باریک ترین فضاها را جادار نشان می دهد و جلوه ای مدرن به این فضاها می بخشد. به همین دلیل، می توانید سبک پله های عریض خانه خود را با یک آینه تمام قد یا آینه دیواری تغییر دهید.

اگر ترجیح می دهید استایل شما در دکوراسیون راه پله به مینیمالیسم نزدیک باشد، فکر می کنیم مدل های آینه قاب دار یا بدون قاب نازک و مدرن را بیشتر می پسندید.

از طرف دیگر، اگر شما فردی هستید که نمی توانید از کلاسیک ها دست بکشید، می توانید از بین مدل های آینه ای که در آن با نمونه هایی از صنایع دستی ظریف با جزئیات کلاسیک مواجه می شوید، انتخاب خود را انجام دهید.

توصیه می کنیم قبل از بازدید از مبلمان تختخوابشو فیکا برای مدل های شیک آینه ای که برای سبک های مختلف جذاب  هستند تصمیم نگیرید.

5. زیر پله ها را به فضای زندگی تبدیل کنید

دکوراسیون راه پله با پیانو در پایین

اگرچه پایین پله ها نقطه کوری به حساب می آیند، اما با چند لمس کوچک و کمی خلاقیت می توانید این قسمت را به یک فضای نشیمن عالی تبدیل کنید.

نویسنده: حامد دهنوی